Nedostatek spánku zvyšuje riziko cukrovky a depresí. Kromě závažných zdravotních důsledků však škodí téměř ve všech typech zaměstnání. Podívejte se, jak konkrétně se tento problém týká vaší profese.

Nepozornost může stát životy

Nevyspaní lidé neudrží tak dlouho pozornost a prudce narůstá riziko chyb. To je problém zejména u:

  • profesionálních řidičů,
  • lékařů,
  • pracovníků ve výrobě.

Únava je velmi nebezpečná nejen na silnicích, ale i v nemocnicích. Když udělá doktor chybu v diagnóze nebo při operaci něco přehlédne, jeho pacienta to může stát život.

Uomo in ufficio disperatoReprezentativní vzhled je důležitý

Když nejste dost odpočinutí, automaticky máte větší chuť k jídlu, protože tělo si chce energii doplnit z jiných zdrojů. Takže přibíráte a navíc máte kruhy pod očima a snadněji se vám dělají vrásky.

Na první pohled by se mohlo zdát, že je to problém jen modelek, ale není to tak. Týká se i obchodníků a dalších lidí, kteří jsou v každodenním kontaktu se zákazníky a musí vypadat reprezentativně.

Unavený člověk není kreativní

Nevyspání je velkým nepřítelem všech lidí z kreativní branže. Jsou to například:

  • umělci,
  • designéři,
  • marketéři,
  • architekti

Zírají do počítače, zívají a nejraději by si šli lehnout do postele. V takovém rozpoložení jdou zvládat rutinní úkoly, ale od kreativců se čeká něco víc. A únava výrazně snižuje pravděpodobnost, že vymyslí něco inovativního.

Náladovost je zabijákem práce ve službách

Určitě to sami znáte. Jste nevyspaní a někdo pronese poznámku, kterou byste jindy přešli s nadhledem. Ale nyní na ni ostře zareagujete.

Právě podobná náladovost škodí všem učitelům a také lidem pracujícím ve službách. Tam je extrémně důležitá spokojenost zákazníka. Když bude pedikérka nepříjemná, její klientka příště půjde jednoduše jinam.

Kvalitní spánek neodkládejte

Přestože se vám možná zdá, že na spánek nemáte čas, neodkládejte ho. Může se to negativně podepsat na vašem zdraví i kariéře.

Prvním krokem k dobrému spánku je kvalitní matrace. Z nabídky českého výrobce Slumberland si vyberte například matraci FLORA SOFT s unikátním ventilačním systémem Air Force. Nebo alespoň zlepšete vlastnosti starší matrace krycím topperem.