Kvalitní bydlení jde ruku v ruce s dobrým zastíněním oken. Sluníčko totiž může pořádně potrápit. Když se chceme opalovat, je jeho svit příjemný. Jakmile ale proniká oknem do místnosti vašeho bytu nebo kanceláře a vy nemáte, jak před ním utéct, je to mnohem horší. Zoufale hledáte ochranu. Naštěstí existují možnosti, jak sluneční paprsky zkrotit.

S množstvím paprsků roste teplota

Sluníčko se ráno opírá do vašich oken na východní, večer pak na západní straně. Jeho paprsky vám znemožňují pracovat. Nepříjemně se opírají do monitoru počítače a odrážejí se od něj. Lechtají stránky vaší knížky, takže znemožňují četbu. Svítí na plochu vašeho pracovního stolu a vytvářejí nepříjemné kontrasty světla a stínu. Nemluvě o tom, že se místnost přehřívá, protože úměrně s množstvím paprsků roste i teplota. Co s tím?

Tlumené světlo přinese soukromí

Nepodceňujte situaci a pořiďte si dobré zastínění oken, které najdete na veluxeshop.  Rolety, žaluzie, nebo také venkovní markýzy na okna vám zajistí výbornou regulaci světla a tím i tepla, které proudí do místnosti. Můžete si vybrat, zda chcete jenom zastínění, nebo úplné zatemnění. Zastiňovací rolety propouštějí tlumené světlo a zajistí vám dokonalé soukromí. Hodí se proto například do pracovny.

Dvojité plisování izoluje

Zcela zatemňující rolety jsou naproti tomu vhodné do ložnice. Můžete s nimi odfiltrovat nejenom sluneční záření a teplo, které produkuje, ale také například v noci světlo měsíce nebo pouličních lamp. Díky tomu budete krásně usínat. Žaluzie zase dokážou svým nastavením odstupňovat proud světla mířící do místnosti. Získáváte tak úplnou kontrolu nad světlem. Chcete-li dobré tepelně-izolační vlastnosti, potom dvojitě plisovaná roleta plní svůj úkol dokonale. Obsahuje totiž hliníkovou fólii.