Mezi vůbec nejjemnější a velmi kvalitní materiály na výrobu lůžkovin patří Mako Satén. Saténové povlečení z pravého bavlněného Mako saténu si rozhodně zamilujete. Pokaždé se budete těšit, až se zachumláte do peřin a obklopí vás dokonalá měkkost a jemnost.

Materiál, ze kterého je bavlněné povlečení vyrobeno, je 100 čistá česaná mako bavlna, která prochází navíc procesem mercerování. Tento zušlechťovací proces má řadu vynikajících vlastností. Pomáhá materiálu zvýšit jeho odolnost proti opotřebování a zajišťuje stálost barev. Povlečení vám vydrží dlouho měkké, a jako nové. Zvýší se i jeho lesk. Když se k tomu přidá i široký výběr mnoha moderních vzorů, získáte skutečně povlečení snů.

Společnost Curt Bauer je z Německa a patří mezi tradiční výrobce luxusního povlečení i dalších textilních výrobků. Pokud hledáte něco výjimečného, bude ložní prádlo Bauer skvělou volbou. Ložní povlečení Bauer je vyráběno z různých přízí (Mako-Damašek, Mako-Brokát-Damašek v žakárových vazbách, Mako-Satén, jednobarevný Mako-Satén-UNI či přírodní len a hedvábí). Zástupcem značky Curt Bauer pro český trh je výrobce a prodejce povlečení společnost Stella Ateliers s.r.o.. Nejlepší saténové povlečení Bauer z kolekce pro rok 2016 jsme pro vás vybrali do tohoto článku.

stellaateliers.cz_Saténové-povlečení-Curt-Bauer-Povlečení MARGRET

Výběr je opravdu široký. Můžete si koupit povlečení saténové bílé, šedé, modré, zelené, červené, žluté, hnědé, béžové, fialové, růžové nebo různé barevné kombinace. Velký výběr je i u rozměrů (140 × 200, 200 × 200 a 240 × 220 cm), vybere si opravdu každý. V nabídce najdete i saténové povlečení s nežehlivou úpravou.

  • Mako-satén – není to přímo materiál, ale jde o způsob, jakým se zpracovává příze. Tkanina je hustá a lehká, má lesklý povrch a je tkaná v atlasové vazbě z jemně česaných přízí. Ty se vyrábějí z dlouhovláknité egyptské bavlny. Mako-satén se vyznačuje jemností, ale zároveň je i velmi pevný a odolný. Prochází procesem mercerování, kdy se zvyšuje pevnost a zároveň se i fixuje do látky barva. I při každodenním používání vám vydrží mnoho let stále stejně krásné. Mako-satén je materiál jemný, lesklý, hebký a dlouho vydrží.

  • Jednobarevný mako satén UNI – díky použití pouze jedné barvy nenarušuje materiál vzhled interiéru a dokonale zapadne do každé ložnice a zároveň ji i zkrášlí. Vyberte si barvu, která se vám líbí a ladí vám do ložnice. Pokud barvu povlečení sladíte ještě s dalšími dekoracemi, závěsy nebo jinými textiliemi, bude mít saténové povlečení UNI ještě větší estetickou funkci. I toto povlečení prošlo mercerováním, a tak se může chlubit stejnými vlastnostmi jako Mako-satén.

Květiny do vaší ložnice

Každý miluje květiny a ty jsou současně i módním hitem letošního roku. Proto se i povlečení Curt Bauer pyšní květinovým vzorem. Můžete zvolit květované povlečení se vzory drobného letního lučního kvítí, nebo naopak se vzory masivních květů inspirované orientem.

stellaateliers.cz_Saténové-povlečení-Curt-Bauer-Povlečení KARIMA

Barvy léta

V létě miluje každý pestrost a barvy. Nechte rozzářit i svou ložnici živými a milými barvami, které vám dokonale zvednou náladu. V letošním roce letí zejména odstíny šedé, bílé a béžové. Neuděláte chybu ani u starorůžové, fialkové či bordó nebo u teplých hnědých odstínů. Léto bude zářit spíše pastelovými barvami.

stellaateliers.cz_Saténové-povlečení-Curt-Bauer-Povlečení GRÄSER