telJen málokdo si dokáže představit dnešní život bez sledování televize. Většinou se televizor nachází v obývacím, případně dětském pokoji, co však říkáte na možnost televize v ložnici? Dříve to bylo něco naprosto nemožného, něco, co společnost zavrhovala a něco, co působilo minimálně nadstandard, avšak dnes to již nemusí být vůbec nic neobvyklého, ba právě obráceně. Otázkou však je, zda televize v ložnici je dobrou volbou, co si o tom myslíte vy?

Televize v ložnici – ANO

Lidé, kteří myšlenku televize v ložnici podporují, pro ni zcela jistě mají své zdůvodnění. Žijeme v moderní době, kdy nemusíme být nikým a ničím limitováni. Když máte chuť vzhlédnout zajímavý seriál nebo třeba sportovní reportáž, proč si tuto chvíli pohody, relaxace a nicnedělání nedopřát přímo v posteli? Je to jistě pohodlné a luxusní, nechejte se rozmazlovat!

Televize se do ložnice bude hodit zejména v případech, kdy se jedná o větší místnost. Mějte také na paměti, že by televizor měl být alespoň dva metry od vaší úrovně očí, v jiném případě jim může pravidelné sledování výrazně uškodit.

Televize v ložnici – NE

Samozřejmě, že spousta lidí razí myšlenku, že televizi v ložnici rozhodně ne. I oni pro to mají pádné důvody. Ložnice by měla být primárně místem odpočinku. Není dobré v ložnici trávit přespříliš času, hlavně není ideální se v ložnici v posteli válet přes den. Jinak totiž ložnice ztrácí na své hlavní funkcionalitě.

Televize v ložnici může působit jako rušivý element. Přespříliš elektroniky sem zkrátka podle určitých názorů nepatří – může to mít totiž i vliv na kvalitu spánku a tak na celém rozpoložení v dalších dnech.

Konečné rozhodnutí, zda zvolit možnost televize v ložnici je tak pouze na vás. Zvažte veškeré klady a zápory a nenechejte si do ničeho přespříliš mluvit!

Foto: pixabay.com