Podkrovní prostory poskytují vzdušnost, romantiku, svěžest a lehkost. Ovšem pokud si je zaskládáte těžkým masivním nábytkem, navíc nevhodně rozmístěným, uděláte z nich nepohodlné a ponuré místnosti, kde se vám nebude dobře bydlet. A o ložnici, která by měla vyzařovat harmonii a lákat k odpočinku, to platí dvojnásob. Proto vám poradíme, jak podkrovní ložnici zařídit.

Než začnete, plánujte

Zejména ve větších městech dnes nejsou podkrovní byty nic neobvyklého. Máte-li i vy k dispozici nevyužitou půdu, vybudujte si nové obytné prostory. Za vcelku rozumné peníze získáte stylové bydlení s romantickým výhledem na hvězdy a mraky, což oceníte obzvláště v ložnici při usínání.

Než začnete s jejím budováním, promyslete si zásadní věc: kde budete mít umístěnou postel a skříně. Tyto dominantní kusy nábytku totiž nelze umístit kamkoliv. Se zkoseným stropem budete ve využití prostou dost omezeni. Avšak nevěšte hlavu, všechno se dá vyřešit.

attic-112266_1920 (1)

Kam s ní? Jenom ne pod střešní okno!

Aby se vám v ložnici dobře spalo, vymezte pro ni místnost s objemem alespoň 30 m3. Bude-li sloužit pouze jednomu člověku, pak stačí 20 m3.

  • Postel nedávejte pod střešní okno – špatně by se vám otevíralo. Navíc to není správné podle tradičního čínského umění feng šuej. Říká, že při spánku byste neměli mít za hlavou prázdný prostor – proudila by tudy negativní energie.
  • Dotýkat se hlavou zkoseného stropu není nic příjemného, proto umístěte postel až do těch míst, kde si dobře sednete, aniž byste se museli krčit. Stísněné prostory často vyvolávají úzkost a strach.
  • Až budete převlékat povlečení, oceníte přístup z obou stran.

bedroom-518310_1920

Kontinentální postel se stane ozdobou vaší podkrovní ložnice

Do podkrovních pokojů se hodí lehký a jednoduchý nábytek. Možná si budete muset některý nechat vyrobit přímo na míru. Podle vlastního vkusu si můžete sestavit i postel Tropico Continental Classic kontinentální postel nabízí originalitu a osobitý styl. Na výběr máte 3 potahové látky, 3 druhy čela a 3 druhy dřevěných nožiček. V jednom kuse nábytku je schovaný rošt a 3 matrace. Tento designový kousek se stane ozdobou vaší podkrovní ložnice.

500x600 (1)