Cítíte se unavení, bez elánu a máte pocit, že si ani doma pořádně neodpočinete? Možná je na vině špatný tok životní energie. Pojďte se inspirovat pradávným učením Feng Shui a okoukejte pár triků, které vám vyladí obývací pokoj!

Centrem obýváku je sezení: Jak by mělo vypadat?

Kolem hlavního sezení v obýváku by se měla nacházet želva, drak, tygr a fénix. Nebojte se, jsou to jen zvířata symbolická. Kam a jak postavíte sedací soupravu, je opravdu důležité, proto se držte těchto pravidel:

Tip: Rozkládací sedací soupravy, stoly, stolky, relaxační křesla a další nábytek za skvělé ceny hledejte na nabytek-helcel.cz.

  • Zadní stranu sedací soupravy by měla chránit zeď. To přináší stabilitu a pocit bezpečí. (To je ta pomyslná želva.)
  • Po levé straně soupravy by měl být na stráži drak – vysoká palma, knihovna, stojací lampa či jiná vertikála.
  • Po pravici soupravy by měl být tygr o velikosti jedné třetiny draka – konferenční stolek, taburetka, atd.
  • Před sezením by se měl rozprostírat fénix – symbol snů, vizí a přání. Prostor před sedací soupravou symbolizuje vaši budoucnost, proto by pohled z pohovky měl směřovat směrem ven, nikoliv do zdi. (A už vůbec ne do televize!)

Jak se daří rostlinám?

Rostliny jsou vaše domácí radary, které vám snadno zobrazí, zda je s prostorem něco v nepořádku. Pokud se jim dlouhodobě nedaří, blednou, opadávají, mělo by to pro vás být znamení, že je potřeba něco změnit.

Do obýváku patří rostliny se zakulacenými listy, které můžete využít ke změkčení tvrdých ostrých rohů. Čím více rostlin budete v obýváku mít, tím lépe vám bude energie domem proudit. Zkuste se ale vyhýbat rostlinám s ostrými listy (dlouhé a špičaté) a kaktusům. Kaktusy umisťujte výhradně do okna, kde fungují jako ochrana proti vnějším vlivům – případně je můžete umístit vedle tevezoru či jiného „rušiče“ příznivých energií.