Nemůžete spát? Na vině je vaše ložnice!
Spánkem strávíme třetinu našeho života a pravda je taková, že jej nutně potřebujeme ke správnému fungování a rovnováze – jak psychické, tak i fyzické. Jakmile máte problémy se spánkem, často se v noci probouzíte a nemůžete znovu usnout, pak se ráno probouzíte rozmrzelí, bez energie i dobré nálady, což se projeví jak v osobním, tak i pracovním životě. Je pravda, že někdy za problémy se spánkem mohou různorodé zdravotní problémy, ovšem jsou i takové případy, kdy si za ony problémy můžeme sami – a to je možná i váš případ. Je důležité si uvědomit, že mnohdy stačí maličkost, která vám může bránit v klidném snění – barva v ložnici, podlaha, teplota či dekorace.
Rovnováha v ložnici
Obecným pravidlem je, že vše v ložnici by mělo být symetrické – ať už se jedná o obrazy, noční stolky či závěsy. Do ložnice byste si měli vše pořizovat ve dvojím provedení, protože jedině tak lze dospět k celkové rovnováze a to nejen pokojové, ale i vnitřní, která vás dovede ke klidnému snění.
Ideální teplota
Ideální teplota v ložnici je okolo 18 až 21°C. Pokud si v ložnici zbytečně přetopíte nebo zde naopak budete mít velkou zimu, nemůžete se poté divit, že máte problémy se spánkem. Ke správnému klima vám může pomoci nejen klimatizace, ale i peřina, pod kterou večer co večer uleháte. Nejlepší volbou je pořízení letní a zimní přikrývky, které budete dle ročního období střídat.
Příroda v ložnici
Určitě vám nemusíme připomínat, že rostliny do ložnice patří především díky kyslíku, který vytváří. Květiny a přírodní materiály obecně spánku velmi prospívají, a proto by ve vaší ložnici rozhodně neměly chybět. Kromě květin – samozřejmě živých, na umělé zapomeňte – si zde můžete pořídit i jiné přírodní materiály.
Nežádoucí rozptýlení
Do ložnice nepatří nic, co svítí nebo bliká. Rozhodně si do tohoto interiéru nepořizujte televizi, počítač, rádio ani jinou elektroniku, která se může kdykoli rozsvítit nebo na sobě má neustále svítící kontrolky, které by vás jen zbytečně rozptylovaly.
Obrázek: pixabay.com