Jak často uklízíte svou domácnost? A myslíte si, že k tomuto úkolu přistupujete zodpovědně a během gruntování tak nevynecháte žádný kout u vás doma? Jak se mnozí z vás mohli přesvědčit již v minulém článku, existují místa, na které většina z vás – a to i svědomité hospodyňky – často zapomínají a při úklidu je vynechávají. I když si tedy myslíte, že je vaše bydlení dokonale čisté a bez jediného smítka prachu nebo jediné bakterie, pravda může být bohužel někde úplně jinde. Pojďte se s námi podívat na dnešní pokračování článku, ve kterém si společně představíme další opomíjená místa, která jsou bohužel až příliš často při úklidu vynechávána. Zaručujeme vám, že po přečtení následujících řádků už na ně zapomínat nebudete!

cleaning-time-1258462-640x480

Myčka nádobí

Zatímco myčka nádobí vám klidně i několikrát denně odvádí věrnou službu v podobě dokonale umytého nádobí, vy jí svou pozornost až tak svědomitě nevěnujete – a možná vůbec žádnou. Pamatujte ale, že i myčka nádobí potřebuje čas od času vaší péči a to v podobě vyčištění její vnitřní části. Nemusíte kvůli tomu pořizovat drahé čistící prostředky, bohatě si vystačíte s tím, co máte doma: hrníček octa nalijte do prázdné myčky a zapněte program s vysokou teplotou. 

Houbičky a žínky

Jestli se v nějaké části vašeho bydlení s radostí a veselostí sdružují nejrůznější bakterie, pak je to právě koupelna, která je hotovým rájem pro škodlivé organismy. Jestliže jste zvyklí používat ke koupání žínky nebo houbičky, pak byste měli myslet na to, jak se o ně starat – obecně platí, že byste je měli měnit každý druhý den a vyprat je na vysokou teplotu. Houbičky samozřejmě do pračky dát nemůžete, neboť by došlo k jejich zničení, proto je doporučujeme po rozumném čase vyhodit a vyměnit za nové, u kterých budete mít jistotu, že nejsou domovem bakterií a mikrobů.

Pračka

Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, jak to asi vypadá uvnitř vaší pračky – zvláště pak v zásobníku na prací prostředky? Mnoho lidí by bylo nemile překvapeno, pokud bychom před ně postavili mikroskop s obsahem jejich zásobníku. Možná ani vy na tuto součást vaší domácnosti nemyslíte, což je rozhodně špatně. Naučte se tedy jednou měsíčně do zásobníku na prací prostředky nasypat speciální přípravek, který pračku zbaví nečistot a vodního kamene a pračku nechte běžet na program s horkou vodou. Po ukončení programu ještě zásobník vyjměte a vyčistěte společně s vnitřní částí vaší pračky.

Obrázek: pixabay.com