Co by to bylo za zahradu bez nějakého opečovávaného okrasného stromu? V dnešním článku se zaměříme na borovici drobnokvětou pocházející z dalekého Japonska a Jižní Koreji. Už ji znáte?

Vzhled borovice drobnokvěté

1165-Borovice-drobnokvětá-Pinus-parviflora-TempelhofPůvod tohoto okrasného stromu jsme si již nastínili. Za zmínku však dále stojí i fakt, že se v této lokalitě jedná o chráněnou dřevinu. Pyšní se kratšími a lehce prohnutými jehlicemi a modravým zbarvením.

Z borovice drobnokvěté vznikl kultivar s označením Tempelhof. K jeho vyšlechtění došlo v nizozemském arboretu Cimborn. Tento kultivar může při svém vrcholu dosáhnout výšky 5-6 metrů, šířka činí přibližně 3 metry. Jeho jehlice jsou spíše modrostříbrné a poznáme je podle jejich rozmístění ve svazcích po pěti kusech.

Tento jehličnan může na první pohled působit věkovitější než ve skutečnosti. To je způsobeno mírně pokrouceným tvarem koncových větví. Na mladých větvích často najdeme i šišky, jež se celkem dlouho drží.

Je náročná?

Popisovaný jehličnan nejlépe poroste na přímém slunci. Co se týče půdy, vyžaduje tu, která je lehce vlhká a propustná. U některých zdrojů můžeme najít informaci o mrazuvzdornosti do -20 stupňů Celsia, jiné uvádí ještě o 10 stupňů nižší. Pokud se tedy nacházíte spíše v chladných oblastech, umístěte borovici raději někam do závětří či do atria.

Vždy dbejte na pravidelné zalévání. Půda totiž nesmí nikdy zcela vyschnout, na druhou stranu však nesnese nadbytek vody. Pamatujte na tuto skutečnost i během zimních měsíců v nemrazivých obdobích.

Umístění v zahradě

Popisovaný kultivar krásně vynikne jako součást nejrůznějších skalek a vřesovišť. Dále se řadí i mezi vhodné typy používané pro tvarování. Jednoduše se tak můžete pyšnit okouzlující bonsají.  Díky prakticky stejnoměrné barvě během celého roku se můžete z borovice radovat na každé zahradě.

Pro více informací navštivte web www.okrasne-stromy.cz.