images

Po vyčištění okamžitě poznáte rozdíl

Rozlité víno nebo káva při návštěvě je klasickým příkladem, kdy je třeba přistoupit k čištění koberců. Zřejmě nejvíce se pak koberec opotřebujedětském pokoji. Barvičky, skvrny od nápojů a sem tam nějaká plastelína nebo čokoláda není nic výjimečného. I samotná chůze přispívá k zanesení koberců a ty pak působí zašlým dojmem. Potom je třeba uvážit, zda se pustíte do vyčištění celého koberce nebo jen určitých míst, které vás opravdu zlobí.

Údržba je důležitá               

Pokud chcete vyčistit jen určité místo, pak je třeba si uvědomit, že bude „čistější“ než zbytek koberce. Existuje poměrně dost druhů čisticích prostředků, které slibují dokonalý výsledek. Je otázkou, který z nich to opravdu splňuje. Nejlepší cestou je koberec vzít a důkladně opláchnout vodou tak, aby se pořádně vymyly nečistoty. Bohužel, takový postup je možný pouze u menších koberečků. Další možností je zapůjčení výkonných strojů určených pro údržbu koberců. Zařízení připomínající vysavač, využívá vstřikování kapaliny do vláken koberce a následného odsávání. U velmi špinavých koberců se pak k čištění používají kartáčovací hlavice. Čištění koberců si můžete zajistit rovněž přes specializované firmy. Počítejte s tím, že po vyčištění bude koberec vlhký zhruba 4-12 hodin.

carpet-cleaning-taunton

Čisté koberce – zdravější domov

Najmete – li si na údržbu koberců firmu, mohli byste rovnou využít dalších jejich služeb. Čištění sedaček a čalounění je podobně náročnou prací a vy byste si tak pohodlně splnili dvě věci v jednom dni a přitom byste nemuseli hnout ani prstem. Zbavte se prachu a mnohdy už nepříjemného zápachu. Váš domov bude provoněn čistotou a domácí prach obsahující plísně, bakterie a viry bude zase načas odstraněn. Věnujte se údržbě vašeho domova pravidelně!