herbststrauss-sonnenblumen-phlox

Podzimní inspiraci vybírejte podle oblíbených barev a vůní

Pomalu se zkracují dny a teploměr začíná ukazovat nižší teploty. Není ale nic příjemnějšího, než si v teplu domova užít rodinné chvíle pohody. Poradíme vám, jak připravit svůj domov na nadcházející podzim a sladit atmosféru sychravého počasí spolu s hřejivými tóny domova. Začněme květinami!

Vybírejte správně

Chcete-li vytvořit tu správnou květinovou výzdobu, vyberte nejprve ideální místo, které nabídne dostatek denního světla a zároveň bude chráněno před průvanem. Květiny nepokládejte nad radiátor ani na místo, kterému hrozí výrazné a časté výkyvy teplot. Zálivku tvořte z dešťové nebo převařené vody a to nejlépe v pokojové teplotě. Dekorace dodají interiéru barvu a energii. Letošní trendy sestávají z kombinace výrazných, masivních a jednoduchých materiálů, mezi které patří například kov, sklo a tolik vyhledávané dřevo. Oblíbenou květinou se stala chryzantéma, která vyzařuje sílu. Díky širokému spektru barev můžete vybrat i vy tu nejvhodnější pro váš domov!

Květina jako živá dekorace

05_BLT~1Z dalších květin můžete vybírat krejichu (Asclepias), plamenku (Phlox) a mečík (Gladiola). Podzimu 2013 bude vládnout šuškarda (liatris a hledík (Antirrhinum). Hledík nabízí dvoubarevné kombinace květů a působí lehkým a svěžím dojmem. Vertikální pojetí dekorací bude působit přirozeně. Vlastní dekoraci vytvoříte i pomocí Begonií, které jsou úchvatné a pozoruhodné rostliny. Vybírejte odstíhny červené, fialové, zelené nebo třeba růžové či šedé podle elegance vašeho bydlení. Mezi rostliny vsaďte i zápichy a jiné ozdoby, které podtrhnou podzimní čas. Živou dekorací může být také Miltonia, ideální listopadová květina. Má pestrobarevné květy a překrásně voní. Tato tropická rostlina vydrží i naše podmínky a vykvete dvakrát do roka. Těšte se na úchvatné květy, které se budou pokaždé lišit zbarvením a vzorem okvětních plátů a užijte si podzim v obležení krásných a svěžích vůní i barev.