ht_ClearCloggedDrains_hero_image

Sítko pomůže udržet odpad déle čistý

Znáte ten pocit, kdy stojíte u plného dřezu s nádobím nebo v nevhodnou chvíli na záchodě přestane odtékat voda? „A je to zase tady“ je zřejmě věta, kterou skrz zaťaté zuby procedíte. Jak rychle a účinně odpad pročistit a zbavit se tak nepříjemností, které jsou často spojené i s nechutným zápachem? Vyzkoušejte některou z následujících možností a poraďte si s ucpaným odpadem sami.

 Zvládnete to sami

První, klasický a zřejmě všem známý způsob je použití zvonu. Umyvadlo, záchod nebo vanu naplňte vodou a pumpujte, dokud se ucpané místo neuvolní. Pokud ani po opakovaném pumpování kýžený výsledek nepřichází, je na řadě rozebrání sifonu. Nezbývá než vzít kyblík, umístit ho pod sifon a začít s jeho rozebíráním a důkladným čištěním. Až se poperete se sifonem, je dobré zkontrolovat těsnění a případně zvážit jeho výměnu. Vše jste již udělali, ale problém stále přetrvává? Potom se usazenina nachází zřejmě hlouběji v odpadních trubkách. V tuto chvíli nezbývá nic jiného, než se uchýlit k použití chemických prostředků. V drogeriích najdete celkem širokou nabídku produktů určených k rozpuštění usazenin. Při jejich použití se zásadně řiďte pokyny výrobce. Při nesprávném použití byste mohli nadělat více škody než užitku a rozleptané trubky by už nespravil ani odborník.

cloggedKitchenSink

Zvon – první po čem sáhnete, když voda neodtéká

Můžete se stát, že odpad je již tak zanesený, že ať děláte, co děláte, nejde vyčistit. V tom případě neváhejte a pozvěte si firmu, která se postará, aby vaše odpady zase správně fungovaly. Ucpaný odpad je záležitost, se kterou se setkáte v každé domácnosti. Lze ucpání nějak předcházet? V dřezu vám pomůže sítko, které zachytí zbytky jídel a pravidelné prolití odtoku horkou vodou, která rozpustí usazené tuky. Sítko pomůže vyřešit i problémy spojené s vlasy v koupelně. Díky těmto jednoduchým pomocníkům si můžete od ucpání lehce pomoci.