spojení kuchyně a obývacího pokoje patří mezi současné interiérové trendy

spojení kuchyně a obývacího pokoje patří mezi současné interiérové trendy

V dnešních moderních rodinných domech nebo bytech je dovoleno v podstatě cokoliv. Stále více se odkláníme od zažitých konzervativních přístupů. Dalo by se říci, že čím jsme mladší, tím více experimentujeme a nutno dodat, že risk může přinést někdy samozřejmě zisk! Ještě nedávno bylo docela odvážné, pokud si někdo realizaci vnitřních prostorů bydlení vyřešil tím, že spojil dvě místnosti dohromady, zkrátka nedal mezi ně stěnu a dveře, případně jejich oddělení zajistil jen minimální příčkou. V současnosti toto již není žádnou zvláštností, podívejme se například na trend spojení kuchyně a obývacího pokoje!

Trend a komfort

při spojení kuchyně a obýváku se uplatňují i barové stolky a židle

při spojení kuchyně a obýváku se uplatňují i barové stolky a židle

Jak kuchyně, tak i obývací pokoj najdeme takřka v každé domácnosti. Hned několik důvodů vedlo k myšlence, aby se tyto dvě místnosti spojily. Mají totiž mnoho společného, i když se to na první pohled nezdá. Zejména se jedná o místnosti, kde často sedíme, v případě obývacího pokoje se jedná o místo, kde se přijímají návštěvy, ale i o část interiéru, kde trávíme volný čas například relaxací, nebo sledováním filmu. Naproti tomu kuchyně je spíše pracovním místem. Mnohé kuchyně však slouží rovněž i jako jídelny, takže i zde je k dispozici sedací nábytek. Na co mít sedací nábytek dvakrát, když je možno ze dvou místností vytvořit jednu?

Ne každý bude s touto realizací souhlasit, ale věřte, že přináší své výhody. Ušetříte místo! Budete mít všechny tak nějak po ruce, i když zrovna připravujete něco v kuchyni. Přijde-li návštěva, budete s ní v kontaktu, nebude sedět osamoceně v obývacím pokoji. Pokud jí potom ponesete něco k občerstvení, nebudete muset chodit přes několik místností. Samozřejmě, že tato pozitiva jsou vyvážena i některými zápory. Tak například je jasné, že v takovýchto případech musíte mít v kuchyni neustále uklizeno!

Řada možností

spojení kuchyně a obýváku, to je komfort a elegance

spojení kuchyně a obýváku, to je komfort a elegance

Spojení obývacího pokoje a kuchyně je možno realizovat mnohými způsoby. Bude se hodit především do menších bytových prostorů, ale ničím výjimečným nebude ani ve velkých rodinných domech. A jak by měl vypadat nábytek v takové společné místnosti? Sedací nábytek může být dvojí, jednak klasické židle a dále potom i třeba kožená sedačka, nebo křesla, stejné je to i se stolem, ten může být jídelní a potom hned vedle konferenční. Určitě je možno zvolit i kompromis a do těchto prostorů dát pouze jeden typ nábytku, který je nám blíže. Vše by mělo k sobě sedět, v podstatě od podlahy, přes nábytek a dekoraci až po výmalbu stěn! Barevné provedení je možno zvolit ve stylu, který je vám nejbližší, určitě však nekombinujte mnoho odstínů, vždyť méně je někdy více!