bad-sauna-klassischNávštěva sauny by měla být pravidelnou součástí vašeho očistného i zdravého životního stylu. Saunováním docílíme lepší imunity a zbavíme se stresu. Pokud se saunujeme v pravidelných cyklech a navíc jej doplňujeme zchlazováním, můžeme si pomoci v boji proti nespavosti, bolestech kloubů a zad. Nebaví vás ale neustále čekat, až se ve vaší oblíbené sauně uvolní místo, nebo nechcete utrácet za permanentky? Pořiďte si saunu domů! Nejenže ušetříte čas i peníze, navíc se budete saunovat pravidelně v pohodlí domova a jednorázová investice se vám postupně vrátí ve zdraví a spokojenosti.

Vybírat můžete ze dvou základních druhů. Tím prvním jsou hotové sauny, které se pouze poskládají, popřípadě smontují. Nejčastěji jsou vyrobeny ze dřeva, které je uvnitř surové a neupravované, zvenku může být polepeno dekorem. Dalším typem jsou infrasauny, které vysílají ozdravné červené světlo. To je doporučováno při bolestech kloubů a svalů. Nákup infrasauny není nákladný, dnes už se dají koupit za dvacet tisíc korun, i levnější. Při výběru myslete také na to, zdali se budete saunovat sami či s partnerem. Cena se odvíjí také od standardu, některé sauny mají okénko, rádio či dvě lavice a další vychytávky, které se na konečné ceně podepíšou.

335-lang6_badezimmer_mit_saunaDalším typem saun jsou zděné sauny. Při budování koupelny se používají častěji, protože jsou vsazeny přímo do prostoru a obloženy stejnými kachličkami. Zpravidla je doplňují skleněné mléčné dveře a jsou nerozeznatelné od sprchy. Vyzděné sauny nabízejí prostor pro vlastní návrh pohodlí, nemusíme mít uvnitř jen obyčejné dřevěné lavičky. Více pohodlí nabízejí lehátka vyrobená z masivních hranolů a doplněná opěrkami zad nebo dokonce polohovatelná. K vytápění většiny saun dnes poslouží elektrická kamna, u kterých se snadno reguluje teplota. Drahá elektrická kamna mohou zaručit suchou i parní saunu, v tomto případě záleží na vaší investici.  Saunujte se pro zdraví v pohodlí vašeho domova!