koupelna1Koupelna je místo, bez kterého se neobejde nikdo z nás. Kromě její účelnosti a praktičnosti však stále častěji přihlížíme i k její podobě a designovému stylu. Zjednodušeně řečeno, nespokojíme se s čímkoliv. Moderní člověk má velké nároky na podobu svého bydlení. Naštěstí to dnes není žádný problém, nabídka je více než bohatá, vybere si tak naprosto každý.

Zajímavě a atypicky vybavená koupelna je snem mnoha z nás. Je třeba si uvědomit, že je potřeba postupovat pěkně od začátku. Už i to, jak je koupelna velká, je nesmírně důležité. Moderní koupelny jsou spíše větší, prostornější a vzdušnější. Jejich barevné provedení bývá nejrůznější. Setkáváme se s bílou klasikou, avšak stejně jako do ostatních interiérů, tak i sem začínají stále více pronikat barvy. Jejich kouzlo je jedinečné a nezastupitelné. V koupelnách se však nedoporučují příliš pestré barvy, barevnost ale není na škodu! Nic nepokazíte ani laděním koupelny do dvou barev, které se však vzájemně nevyrušují!

Uplatněte svoje představy a styl

koupelna2Nejčastějším materiálem na podlahách a stěnách koupelny jsou i nadále obkladačky. Spíše než složité vzory se uplatňuje jednoduchost. K základnímu vybavení každé koupelny patří umyvadlo a vana, případně sprchový kout. Tyto prvky by měly být ve stejném stylovém provedení. Stačí si vybrat z nepřeberných možností. Oblíbená a vyhledávaná jsou hlavně atypicky tvarovaná umyvadla a vany a to ať již symetrické, nebo dokonce nesymetrické. Umyvadlo, stejně jako vana nebo sprchový kout, může být opravdu romanticky podsvícené.

Zapomínat byste neměli ani na další prvky, jde o zrcadla, ale i koupelnový nábytek. Určitě i dekoracev koupelně své místo. Záleží pouze na vás, jaká bude podoba vaší koupelny. Pokud ji přímo rekonstruujete, máte práci usnadněnou, musíte však dopředu vědět, co od nové podoby koupelny očekáváte. Avšak ani v případech, že již máte koupelnu několik roků tak trochu stereotypní nevěste hlavu. Kolikrát totiž i malé změny přispějí k velkým obratům!