Ostrůvek do koupelnyDrtivá většina nových kuchyní se bez něho neobejde. Jak je to možné? Architekti tento hit prostě milují, není se proto čemu divit, že se vyskytuje převážně v novostavbách, kde si ho zkrátka nemohou odpustit. Ovšem dnešní uspěchané době to očividně nestačí. Populární ostrůvky se stále častěji začínají objevovat i v koupelnách. Nabízí se otázka: Bude ostrůvek v koupelně užitečný, nebo spíže k vzteku? Pokud vás zajímá, k čemu vám takový ostrůvek ve vaší koupelně bude, odpověď je zcela jednoduchá: K mytí. Do volně umístěného prostoru v místnosti se instalují umyvadla. Nejenže to vypadá velice zajímavě, má to i svou praktickou stránku. Zvláště ve chvílích, kdy máte v koupelně plno a o místo u umyvadla je opravdu nouze, oceníte pohodný přístup ze všech stran. Má to vůbec nějakou nevýhodu? Ano, nevýhoda koupelnových ostrůvků se skrývá ve vyšší ceně nejen za pořízení, ale i za instalaci a menší chybičku na kráse představuje i poměrně omezený výběr.

Bod číslo jedna: Dostatek prostoru

Máte malou koupelnu, doma je vás hodně vy máte pocit, že ostrůvek v koupelně je přesně to pravé ořechové, co vaše bydlení potřebuje? Pak si bohužel budete muset nechat zajít chuť. Nejen kuchyňské, ale samozřejmě i ty koupelnové totiž vyžadují dostatek prostoru. Proto jsou vhodné jen do prostornějších koupelen, kde se vedle sebe mohou postavit i čtyři osoby. Samozřejmě i v tomto případě hraje podstatnou roli individualita. Hodně záleží na konkrétním zájemci, zda se rozhodne pro variantu s jedním umyvadlem, nebo dá přednost variantě, kde jsou umyvadla dvě. To si žádá více peněz i prostoru.

Proč je to tak drahé?

Mnoho lidí si pohrává s otázkou: Co je na koupelnových ostrůvcích tak drahé? Přeci jenom koupit se dá celá sada, jež obsahuje skříňku s umyvadlem včetně přeinstalovaných odpadů i přívodů vody. V takovém případě většinu lidí napadne, že o to by to mělo být levnější. Bohužel, koupelnový ostrůvek si vyžaduje složitou a komplikovanou instalaci. Proč? Inu především hlavně proto, že je nutné umístit ho doprostřed koupelny.

Levnější varianta pro menší koupelny existuje!

Možná jste si pořídili kuchyňský ostrůvek za menší peníze a zajímá vás, zda takový kompromis existuje i v případě koupelen. Radujte se – existuje. Jedná se levnější a méně náročnější variantu do tvaru písmene T.