Oáza v koupelně

Není nic lepšího, než se až po krk ponořit do horké vody provoněné pěnou do koupele, pustit si příjemnou hudbu, která podpoří atmosféru, několik minut klidně relaxovat a nechat všechny starosti, stres i neduhy pomaličku odplynout. Líbí se vám podobná představa? Koupelna představuje místo čistoty, kam si chodíte odpočinout a zároveň nechat své tělo zregenerovat se po náročném dni. Někdo tento prostor využívá jen pro rychlou ranní sprchu a vůbec nedokáže kouzlo koupelny ocenit. A to je škoda. Pokud s oblibou jezdíte za relaxem do nejrůznějších wellness, zkuste si harmonické prostředí zařídit i u vás doma. Oázu klidu přímo ve vaší koupelně si jistě zamilujete.

Obklopte se rostlinami

Uklidňující účinky přírody jsou často opomíjeny. Přičemž máloco působí tak klidným dojmem jako právě příroda. Ve své koupelně se proto obklopte rostlinami jak jen to jde. Koupelna má oproti jiným místnostem zvýšenou vlhkost vzduchu, díky které se zde daří přežívat i rostlinám, pro které jste jinde v bytě nenašli vhodné místo. Vhodné jsou například kapradiny či všechno zelené. Pozor si dejte jen na dostatek světla, máte-li koupelnu bez oken, musíte svým rostlinám zajistit alespoň umělé osvětlení. Speciální zářivky stimulující denní světlo postačí.

Dejte šanci přírodním materiálům

Pokud rostlinám příliš neholdujete a jste proti jejich umístění, dopřejte si kousek přírody jiným způsobem. Ideální variantu představuje zakomponování kamene a dřeva, což je oku velice příjemné. Efektního vzhledu dosáhnete kamennými obklady, jež navozují dojem, že se nacházíte uvnitř jeskyně. Co se kamene týče, nemusíte se omezovat jen na obklady. Působivě vypadají i kamenná umyvadla či jiné dekorace a doplňky.

Tapeta, která drží sama

Je samozřejmé, že každému se líbí něco jiného, má jiné představy o harmonickém prostředí a jsou mu příjemné jiné věci. Popusťte uzdu vašemu vkusu a dopřejte si oblíbený motiv i do své koupelny, díky čemuž se v ní budete cítit zase o něco lépe. Poohlédněte se po samolepících voděodolných tapetách, které se velmi snadno udržují  snesou jakoukoli vlhkost. Jsou k dostání v opravdu pestré nabídce a za velmi přátelskou cenu. 

Budiž světlo!

Ve své koupelně jistě nechcete být po tmě. Romantická koupel při svíčkách ve dvou je sice lákavou představou, ale čistit si každý večer zuby při letmé záři svíček už tak příjemné není. Ve chvílích, kdy svou koupelnu chcete využívat jen prakticky, je důležité mít jedno hlavní osvětlení, které se většinou umisťuje nad umyvadlo. Ovšem pro chvíle relaxace je lepší světlo tlumené.