bubbly-and-bubbly-1353241-mDnešní uspěchaná doba na nás klade spoustu požadavků, a stejně tak bychom měli klást my požadavky aspoň na naše bydlení. Domov by se nám měl stát ještě větší oázou než dříve. Každá místnost v domě, i když v ní netrávíme hodiny, by na nás měla působit a měla by nás těšit na pohled a hladit na duši. Dnes se pobavíme o koupelně. Jak udělat z koupelny váš soukromí ráj?

Je pravdou pravdoucí, že v koupelně netrávíme hodiny, natož dny. Z druhé strany si chceme v koupelně odpočinout, zrevitalizovat a zregenerovat naše tělo a zrelaxovat naši mysl.

Klasické vybavení

Základní vybavení koupelny klademe při její stavbě či rekonstrukci například vanu, sprchový kout, umyvadlo, kachličky či obklady. Pokud tedy nechcete předělávat celou koupelnu, tak s tím momentálně moc parády nenaděláte. Z druhé strany my se tu budeme bavit o drobnostech a dekoracích, nikoli vybavení.

Nápady, nápady, nápady

Pokud si chcete zpestřit koupelnu, otevřete oči a svoji mysl a zapojte představivost. V podstatě se vám meze nekladou, ale zároveň byste si je měli položit sami, abyste z koupelny neudělali naprostý kýč.

V první řadě si koupelnu můžete zkrášlit například závěsem u vany nebo sprchového koutu. Jako dekorace poslouží i samotné ručníky a rohožka na zemi. Co se látkových a závěsových dekorací v koupelně týče, zkuste je sladit do stejného odstínu či vzoru, tak aby se zároveň netloukly s obklady.

Možnost představují samozřejmě i svíčky, lahvičky na oleje a pěnu do koupele, tvary mýdel a nemusíte se bát do koupelny dát i květinu, která ji oživí.