Léto je v plném proudu a své příležitosti navštívit váš domov využije i celá řada obtížného hmyzu, který jste do domu rozhodně nezvali. Jak si s takovým hmyzem poradit a jak efektivně předcházet tomu, aby se k nám vůbec dostal?

Nejčastěji se v domácnostech vyskytují mravenci

Nejčastěji se v domácnostech vyskytují mravenci

Využijte dobrého čichu, kterým mravenci disponují

Jedním z nejčastějších nezvaných hmyzích návštěv v domácnosti jsou bezesporu mravenci. Ti se dovnitř mohou dostat sebemenší skulinou ve zdi, a pak už jim nic nebrání v cestě za vašimi potravinami. Proto je důležitou prevencí proti nim zejména dobré skladování potravin a zamezení jejich přístupu do domu a to volbou správného těsnění. Nenechávejte na zemi ani drobky z pečiva apod., protože je to pro mravence opravdovou pozvánkou do vaší kuchyně.
Co když už mravence v domě máte? Pak můžete zkusit různé přípravky určené k jejich likvidaci nebo některou z domácích rad, jako je například vysypání k místu jejich výskytu něčeho aromatického, co jim bude vadit na jejich citlivý čich. Doporučuje se prášek do pečiva, hřebíček nebo skořice.

Osvoboďte svůj šatník od molů

Šatní mol je malý motýlek, který má schopnost zničit vám i ten nejdražší kousek, co v šatníku máte. Mol do něj prokouše díru a je po parádě. Obzvlášť má v oblibě přírodní materiály a nedávno nošené oblečení, které nese známky potu. Jakmile se vám mol „podepíše“ na oblečení, nic s tím nenaděláte, a proto je lépe jejich nevítané návštěvě včas předcházet. Do skříně s oblečením vložte opět něco aromatického. V drogériích jsou kromě speciálních přípravků proti šatním molům k dostání i různé vonné sáčky s levandulí či rozmarýnem. Ty budou vám vonět, avšak molům už ne. Ty tato vůně naopak odradí.

Nenechte mravence hospodařit ve vašem domě

Nenechte mravence hospodařit ve vašem domě

Chraňte své potraviny

Pokud se vám podařilo odradit mravence od návštěvy vaší spíže, ještě nemáte zcela vyhráno. Navštívit vás totiž mohou také potravinoví moli neboli zavíječi mouční. Jejich výskyt není tak častý, ale objeví-li se u vás, čeká vás kompletní vyklizení spíže a její vystříkání sprejem proti molům.