Pěstování bylinekCo se vaření týče, není žádným tajemstvím, že základem dobré a chutné kuchyně jsou především čerstvé bylinky. Zmrazená či naopak sušená zelenina vašemu jídlu nikdy nedodá ten správný šmrnc a nepromění ho v dokonalý pokrm, ze kterého se všem přítomným začnou sbíhat sliny. Čerstvé bylinky se zkrátka nedají ničím nahradit. Jejich vůně se při vaření prolíná celým bytem a dává všem členům rodiny na vědomí, že se v srdci domácnosti chystá něco skutečně lahodného. Věřte nebo ne, ale na pěstování bylinek nemusíte patřit mezi zkušené zahrádkáře. Bohatě vám postačí několik šikovných pomocníků, kteří se o kvalitu vašich bylinek z větší části postarají sami. Jste připraveni vytvořit si vlastní zahrádku ihned za okny vaší kuchyně?

Pečujte již od semínka

Vypěstovat si bylinky již od semínka a doslova si je vypiplat nepředstavuje nijak zvlášť složitý úkol, byť si to většina lidí myslí. Nepotřebujete ani zvýšené úsilí, ani vícero vědomostí, jediné, co se po vás bude chtít, je větší dávka trpělivosti. Jak na to? Do provzdušněné hlíny nasypte semínka vámi vybraných rostlinek a zalijte je dostatečným množstvím vody. Následně stačí, budete-li hlínu udržovat stále vlhkou a již za pár dní jistě uvidíte první klíčky. Chce to jen vydržet.

Pořizujete předpěstované bylinky? Pak pozor, co kupujete!

Je samozřejmé, že ne každý si troufá na pěstování bylinek od samého začátku. Pokud i vy patříte mezi ty, kterým se do tohoto úkolu nechce, máte možnost pořídit si předpěstované bylinky, o které se nebudete muset starat od samotných semínek. Ovšem v takovém případě pozor, co vlastně kupujete. Dovolíme si vám doporučit vybírat spíše v zahradnických centrech na místo obchodů, jelikož u drobných pěstitelů máte větší jistotu, že bylinky nebyly skladována v lednici. Díky tomu je na vašem okně nečeká teplotní šok. 

Slyšeli jste o samozavlažovacích květináčích?

Chcete-li si starost o bylinky ještě více usnadnit, spolehněte se na práci samozavlažovacích květináčů. K dostání jich je celá řada a na výběr máte pestrou paletu barevných kombinací, mezi kterými jistě najdete to, co se vám nejvíce líbí. Skládají se vždy ze dvou částí: vrchní nádoby, kde je umístěná hlína a spodní nádoby, do které se lije voda.