Milujete vaření a chcete si práci v kuchyni co nejvíce ulehčit? Pak si na pomoc s přípravu surovin povolejte šikovného pomocníka, který spoustu práce hravě zastane za vás a vy si tak své oblíbené kuchtění budete mnohem více užívat! Domácích robotů je k dostání více než pestré množství, díky čemuž si zaručeně vybere i ten nejnáročnější kuchtík. Pořídit si můžete jednoduchou klasiku za pár korun, nebo vychytaného pomocníka s mnoha funkcemi, za kterého už ale nějaký ten peníz vynaložíte. Tak se pojďte společně s dnešním článkem podívat, jaké máte možnosti!

Kuchyňský robot

Výběr přizpůsobte činnostem

Ještě než se s nabitou peněženkou vydáte na obhlídku obchodního centra, kde se to kuchyňskými roboty jen hemží, udělejte si jasnou představu, co vlastně hledáte. Výběr robota byste měli uzpůsobit činnostem, které v kuchyni děláte nejčastěji. Nejdůležitějším kritériem je velikost a výbava. Pamatujte, že každý robot má některé funkce, které nezvládne.

Základní funkce

Každá hospodyňka od kuchyňského robotu očekává alespoň základní funkce – což znamená hnětení, míchání, šlehání, sekání. Existují i modely, které toho nabízí mnohem více a k výčtu svých dovednosti přidávají ještě sekání, krájení a strouhání. Některé kuchyňské roboty jsou dokonce vybavené lisem na citrusy, odšťavňovačem nebo mlýnkem na maso. Pak si ale můžete pořídit i takové kousky, které mimo výše zmíněné funkce mají i mlýnek na oblí nebo kostičkovač na přípravu bramborového salátu.

Další kritéria pro výběr

Vybrali jste si konkrétní model, který má přesně ty funkce, které potřebujete k pohodlnému vaření? Pak si ještě před tím, než si ho nadšeně odnesete k pokladně, prohlédněte velikost nádoby – i ta totiž hraje důležitou roli. Je samozřejmé, že čím větší nádoba, tím větší komfort. Výběr můžete přizpůsobit skutečnosti, kolik členů domácnosti má vaše rodina.

Vyřešte i uskladnění

Před nákupem je důležití vyřešit i otázku uskladnění. Rozhodně této skutečnosti věnujte pozornost, abyste si domů nekoupili zajíce v pytli, který se vám pro svou neskladnost nikam nevejde. Před zaplacením se tedy ještě podívejte, jaké má kuchyňský robot uskladnění.

Obrázek: pixabay.com