Ačkoli si to možná neuvědomujete, každá místnost ve vaší domácnosti si zaslouží jiný typ osvětlení. Rozhodně se nezle spoléhat na tvrzení, že je v podstatě úplně jedno, jaký druh světla zvolíte do ložnice, koupelny nebo pracovny, hlavně když dobře svítí – takhle to bohužel nefunguje. Při výběru vhodného osvětlení je třeba myslet nejen na jeho umístění, ale zároveň byste se měli zamyslet nad tím, co od daného světla vlastně očekáváte a jak se v dané místnosti chcete cítit. Ať už si zařizujete nové bydlení nebo jste se pustili do rekonstrukce toho stávajícího, neměli byste si nechat ujít dnešní článek. Poradíme vám s výběrem vhodných světel do každé místnosti. 

bed-1158272_1920

Ložnice

Ložnice je místo, kam chodíme odpočívat, relaxovat, spát a nabírat potřebnou energii. Mezi vhodná světla do tohoto interiéru patří svítidla disponující velkou plochou a malým jasem, které byste měli doplnit o nástěnná svítidla umístěná například nad postelí. Velice oblíbené jsou LED pásky, které nevyzařují příliš mnoho světla, nebijí do očí a do ložnice jsou tak více než vhodnou volbou.

Koupelna

V koupelně potřebujete dostatečně vidět, proto je naprostým základem stropní svítidlo umístěné ve středu místnosti. To je možné doplnit o oblíbené podhledové bodovky, které celý prostor příjemně ozvláštní. Zapomínat byste neměli na osvětlení zrcadla, kdy je třeba volit takové světlo, které nebude zkreslovat barvy – to ocení především ženy při líčení. Důležité je rovněž pamatovat na to, aby osvětlení v koupelně bylo dostatečně utěsněné a to nejlépe dvojitým krytím.

Dětský pokoj

U dětského pokoje představuje základ osvětlení s dostačující intenzitou. Nejlépe uděláte, pokud do pokojíčku vašich ratolestí umístíte stropní lustr s krytem teplé barvy, díky kterému nebude do dětských očí proudit tolik ostrého světla, ale zároveň v interiéru světlo nebude chybět. Jestliže je v pokojíčku vašich dětí psací stůl, i tady by mělo být umístěno světlo v podobě lampičky, aby si dítka u psaní úkolů nebo učení nekazily oči.

Obrázek: pixabay.com