Svítidla a osvětlení jsou naprosto samozřejmou součástí každého interiéru, je proto důležité přizpůsobit výběr způsobu využití dané místnosti a také celkovému stylu interiéru. Nejprve je třeba ujasnit si, jaký budete používat světelný zdroj a jak silný musí být, aby dokázal osvítit celý pokoj. Většinou se kombinují 2 a více světelných jednotek, světlo je tak mnohem příjemnější, než kdyby vycházelo pouze z jednoho místa.

Moderní interiér si žádá stylová svítidla /

Moderní interiér si žádá stylová svítidla /

V současné době se upouští od svícení běžnými žárovkami, většinou se využívají poněkud úspornější a tedy ekologičtější světelné zdroje. Často se využívají úsporné žárovky, ty však obvykle nabývají poměrně značné délky, takže se do některých svítidel nehodí. Dále máte k dispozici halogenové nebo LED žárovky, které poskytují velké množství světla při nízké spotřebě energie. LED žárovky jsou v současnosti považovány za náhradu obyčejných žárovek. Pokud si nevíte rady, jak správně dimenzovat světelné zdroje do vašeho interiéru, nechte si poradit a vypracovat návrh osvětlení ve světelném studiu Aulix.

Spousta svítidel se prodává v elektronických obchodech, lidé si ale většinou svítidla chtějí před nákupem prohlédnout na vlastní oči, proto bylo otevřeno světelné studio Aulix v Dolních Břežanech u Prahy, kde najdete nejen skvělé odborníky, kteří osvětlení interiérů skutečně rozumí, ale také více  než 400 modelů svítidel a osvětlení, které si můžete prohlédnout. K mání jsou svítidla skleněná, plastová, s dřevěnými i kovovými prvky. Pro ty, kteří jsou orientováni především na praktickou stránku svítidel a preferují jednoduchost, jsou určena klasická svítidla za dostupné ceny pro každého. Toužíte-li po něčem extra, nabídne vám Aulix luxusní svítidla a osvětlení extravagantních tvarů, barev a odvážných kombinací materiálů.