Pokojové rostliny mají v interiéru hned několik důležitých úkolů: nejenže celý prostor hravě zútulní a dodají mu šmrnc, ale zároveň zvlhčují vzduch a dělají tak pobyt v prostoru mnohem příjemnější. Není se proto čemu divit, že minimálně jednu rostlinku na okně, na poličce nebo na konferenčním stolku najdete snad v každé domácnosti – a ta vaše určitě není výjimkou. Jestliže vás ale klasické pokojovky začaly tak trochu nudit a vy jste se rozhodli ozvláštnit vaše bydlení nějakou moderní květinkou, pak je náš dnešní článek pro vás jako stvořený. Představíme vám první čtveřici moderních pokojových rostlin, které rozhodně stojí za vaší pozornost i kousek místa u vás doma. A o kterých rostlinách dnes bude řeč?

aloe-vera-918662_1920

1. Sukulenty

Mnoho lidí zastává názor, že sukulenty patří maximálně tak na zahradu, kde mají své čestné místo na skalkách, jež si většina nadšených zahrádkářů na svém pozemku vytváří. Skutečnost se á ale úplně jinak a sukulenty v interiéru mohou vytvořit velice elegantní a na pohled zajímavou dekoraci, kterou si okamžitě zamilujete. Doporučujeme je zasadit do nějaké netradiční nádoby: hrníčku, konvičky, staršího šálku nebo třeba rozbitého talíře. 

2. Aloe vera

Také si rádi pochutnáte na nápoji plném dužiny z proslulé rostliny známé jako aloe vera? A proč si tuto zajímavou květinu nepořídíte domů a nepasujete ji do role originální dekorace? Možná jste to nevěděli, ale aloe vera dodá vašemu interiéru vzdušnost a eleganci, nemluvě o skutečnosti, že pomáhá jako přírodní čistička vzduchu – ke svému životu potřebuje velké množství oxidu uhličitého, který jinak běžně vdechujete. 

3. Lucky Bamboo

Cizokrajně znějící rostliny pocházející z Japonska, která ke svému růstu potřebuje pouze vodu, si vás okamžitě získá a to především pro svou výjimečnost a opravdu netradiční vzhled. Pravé jméno této pokojové rostliny je dracaena sanderiana a jakmile ji poprvé spatříte, okamžitě zatoužíte mít jí doma postavenou na poličce v obývacím pokoji. Na péči není vůbec náročná a tedy vhodná i pro začínající pěstitele.

4. Kočičí tráva

Kočičí tráva – to je přezdívka pro poměrně oblíbenou pokojovou rostlinu, která se pravým jménem nazývá šáchor a svým vzhledem je opravdu zajímavá a lákavá. Pokud byste se pídili nad původem přezdívky, rádi vám to vysvětlíme: šáchoru se říká kočičí tráva, neboť jsou to právě tito domácí mazlíčky, kteří tuto rostlinku s chutí okusují a čistí si tak žaludek.

Obrázek: pixabay.com