Pokojové rostliny byly, jsou a budou neodmyslitelnou součástí našich interiérů a to z mnoha důvodů: nejenže zvlhčují vzduch, ale zároveň našemu bydlení dodávají šmrnc a zastávají tak roli praktické dekorace. Určitě i vy máte doma alespoň jednu pokojovku, která má své čestné místo na okně, poličce nad krbem nebo na vašem pracovním stole. Pokojových rostlin existuje nespočet druhů a každý si tak dokáže přijít na své. Jestliže ale máte dost klasických rostlinek, které má doma polovina vašich sousedů žijících v jednom panelovém domě, pak je náš dnešní článek určený právě vám. Již podruhé vám přinášíme seznam moderních pokojových rostlin, jejichž netradičnímu vzhledu zaručeně neodoláte. Tak se pojďte společně s námi podívat na druhou čtveřici favoritů!

potted-731201_1280

5. Pachira

Ačkoli její název nezní zrovna přitažlivě, Pachira je rostlinka, která si vás okamžitě získá. Jelikož je velmi tvárná, ne nadarmo se jí přezdívá propletená dekorace. Mnoho lidí si Pachiru pořizuje jako starší rostlinku, která již má kmen spletený do copu, což vypadá velice zajímavě a ani vám tato výjimečnost zaručeně neunikne. Kdo bude chtít, ten si může libovolně pohrát s menšími rostlinkami, které si následně může vytvarovat dle vlastní libosti.

6. Masožravky

Masožravky v mnoha lidech vzbuzují nevysvětlitelný respekt a možná k těm vystrašeným patříte i vy – masožravky už zkrátka mají takovou pověst. Pravda je ale taková, že se i přes veškeré předsudky jedná o velice zajímavou dekoraci, kterou si můžete libovolně nakombinovat do větších skleněných nádob a umístit kdekoli v domácnosti. Zaručujeme vám, že tato exotikou provoněná dekorace upoutá nejen vaší pozornost, ale i pozornost každé vaší návštěvy.

7. Kokedamy

Kokedamy pocházející původem z Japonska jsou tvořeny mechovou koulí, která uvnitř sebe skrývá substrát. Ten se míchá podle toho, jakou rostlinku se rozhodnete pěstovat. Mechová koule se postará o to, že substrát drží pěkně pohromadě a rostlina tak získává ideální vlhké prostředí, které potřebuje ke svému spokojenému růstu. Zajímavostí je, že tento druh pokojové rostliny nepotřebuje květináč – usazuje se na misku nebo na talířek. 

8. Tchynin jazyk

Možná si říkáte, že Tchynin jazyk byl hitem v dobách socialismu, kde jste na tuto pokojovku mohli narazit prakticky na každém kroku. Skutečnost se ale má tak, že i dnes si Tchynin jazyk získává srdce mnoha lidí – tak proč by si nemohl získat i to vaše? Jestliže je vaše bydlení zařízení v moderním pojetí, pak je tato pokojová rostlina pro vás více než ideální!

Obrázek: pixabay.com