Bez světla by se jistě neobešel nikdo z vás. Potřebujeme jej k práci, vaření, uklízení, ale i k posezení s přáteli či sledování televize. Jinými slovy v domácnosti se zkrátka svítit musí, ať se děje co se děje. Pokud i vy stále ještě svítíte žárovkami, pak možná nebudete překvapeni zjištěním, že se již dva roky nesmí vyrábět. Což o to, možná ještě nějaké ty zásobičky kdesi ve skladech jsou, co ale budete dělat v případě, kdy dojde i ta nejposlednější žárovička? Je-li vaším cílem svítit úsporně, ale zároveň nepřijít o působivý desing, rozhodně pokračujte ve čtení našeho článku.

LED svítidla

Slyšeli jste již o svítidlech LED?

LED nebo také LEDky je jeden a ten samý pojem, se kterým jste se jistě už setkali. Pokud jsou vám tato slůvka neznámá, rádi vám je osvětlíme. LED je v podstatě dioda, která vyzařuje světlo. Oproti klasickým žárovkám vám nabízí celou řadu nesporných výhod,  za zmínku jistě stojí mnohonásobně delší životnost, vyšší účinnost a samozřejmě nižší účty za elektřinu. Zajímá vás více? Pak čtěte dál!

Jaké máte možnosti?

Obecně existují dva druhy použití LED technologie, mezi kterými můžete vybírat:

  • svítidla, která již z výroby odchází osazena LED panely
  • svítidla, do kterých se mohou dodatečně LED zdroje dodat

V prvním případě jde především o design. Taková světla vám doma budou dělat parádu, ovšem i krása má své stinné stránky – jakmile vám vypoví službu jeden čip, můžete kompletně vyměnit celý modul. Existují i výrobky, u kterých je možné vyměnit jen konkrétní čip, ať tak či onak, musíte to nechat na profesionálech. Ve druhém případě je to se vzhledem na štíru. Možná vás tolik nepotěší vizáž, co vám ale udělá radost je skutečnost, že jakmile vám tato světla přestanou svítit, můžete je jednoduše vyměnit.

Kam je lze umístit?

Pokud vás zaujala vidina moderního osvětlení za příjemné ceny, jistě si pohráváte s otázkou, kam všude můžete LED svítidla umístit. Co se odpovědi na tuto otázku týče, je velice jednoduchá: doma je můžete mít všude a to jak v hlavních, tak i ve vedlejších zdrojích. Není proto problém používat je jak v lustrech, tak i lampičkách po celé domácnosti.