Bazén, zahradní domečky, pískoviště, nebo prolézačky. To vše jsou oblíbené součásti tuzemských zahrad, které slouží hlavně malým dětem. Tím ale možnosti určitě nekončí, jelikož neméně oblíbeným řešením je také trampolína pro děti.  Pokud o ní také přemýšlíte, rozhodně se vám budou hodit informace a tipy, jak vybrat tu správnou.

Důležitá je velikost

Trampolína se dětem bude líbit /

Trampolína se dětem bude líbit /

Tím prvotním krokem, ve kterém musíme mít stoprocentně jasno, je velikost. Od ní se totiž odvíjí i celková konstrukce, nebo ochranné prvky. Kritéria výběru velikost jsou poměrně jasná, a tvoří je:

  • Počet potomků, kteří budou v trampolíně skákat
  • Velikost vaší zahrady
  • Finanční možnosti

Kvalita provedení

Máte-li v oblasti velikostního provedení jasno, je třeba zaměřit se na to materiálové. Zde by měla z každé trampolíny na první pohled čišet kvalita, ale také robustnost, nebo stabilita. S tím souvisí ale i další parametr, který by zahradní trampolína měla mít, a tím je nosnost. Jedině tak eliminujete nejenom případné riziko poškození, ale třeba i zranění vašeho dítěte. Dobré je v tomto směru jít cestou prověřených prodejců a výrobců, se kterými zaručeně vedle nešlápnete.

Bezpečnostní prvky

Bezpečí dítěte je pro každého rodiče zaručeně to nejdůležitější, na co se dnes zaměřuje. S tím souvisí právě bezpečnostní prvky, které se u trampolíny nacházejí, nebo které lze dokoupit jako dodatečné příslušenství. Základem by tak měly být trampolíny s ochrannou sítí, které eliminují vypadnutí mimo odrazovou plochu. Další bezpečnostní součástí, kterou je dobré pohlídat, jsou kryty pružin. Dobré je ale i eliminovat vstup do prostoru pod trampolínou, kam mohou vlézt nejenom děti, ale třeba i domácí mazlíčci – nejčastěji psi hledající stín.

Jistota rychlé a bezproblémové dodávky

Jakmile máte tu pravou trampolínu vybranou, může nastat i další problém, a to otázka, kde ji vlastně koupit. Ani v tomto směru nemusíte zoufat, jelikož můžeme doporučit internetový ochod www.hawaj.cz. Nízké ceny, prvotřídní skladové zásoby, profesionální přístup, nebo možnost zboží do 14 dnů vrátit. To je jenom zlomek pozitiv, který by měl správný internetový obchod splňovat – a tento je dokonalou ukázkou.