Máte doma malé dítě? Pak už také jistě víte, jak se postarat o jejich bezpečnost, aby se jim ani u vás doma nepřihodila žádná nepříjemná nehoda. Pár typů a rad, jak dosáhnout bezpečného domova vám přinášíme v dnešním příspěvku.

Na děti číhá v domě řada nebezpečí

Na děti číhá v domě řada nebezpečí

Elektrický proud jako největší strašák

Elektrické zásuvky jsou lákadlem pro malé nenechavé prsty a je na vás, abyste úspěšně zabránili nebezpečnému kontaktu dítěte s elektrickým proudem. V současné době se na trhu vyskytují bezpečnostní zásuvky, které jsou proti zvědavým dětem již chráněny. Máte-li starší typ zásuvek, můžete použít klasické záslepky, které fungují také velmi spolehlivě.

Pozor na domácí spotřebiče

Pro dítě je každý malý spínač a svítící kontrolka přímou výzvou k bližšímu prozkoumání, avšak to se může stát vašemu ratolesti při nesprávné manipulaci osudným. Lépe tedy pochopitelně je dát spotřebiče z dosahu dětí, příp. využít dětských pojistek, kterými většina moderních spotřebičů již disponuje.

Bezpečný dům

Nejtěžším úkolem patrně bude zabezpečení domova jako celku. Všechny ostré rohy, otevřená okna, vysoká schodiště apod. představují pro dítě potenciální nebezpečí. Jak tedy dům co nejlépe zabezpečit?
Co se týče ostrých hran, existují různé pěnové přelepky, kterými takto můžete nábytek šetrně zaoblit. Zvláštní pozornost vyžadují okna a dveře. Ty je vhodné vybavit opět bezpečnostní pojistkou nebo speciálními zarážkami či zámky. Na schodiště se doporučuje umístit jednoduchou branku, kterou můžete využít i jako zabránění ve volném průchodu na terasu či do blízkosti domácího krbu.

Postarejte se o bezpečí vašich dětí

Postarejte se o bezpečí vašich dětí

Bezpečně v koupelně

Ano, i koupelna představuje pro malé děti značné nebezpečí. I za vaší přítomnosti totiž může dítě nešťastně upadnout, čemuž je dobré předcházet různými protiskluzovými podložkami, které umístíte nejen do vany, ale i na podlahu koupelny. Pod kontrolou byste také měli mít regulaci vody, kam lze opět umístit pojistku, aby vaše dítě bylo opravdu v bezpečí.