Zelenomodrá barva v interiéruČas od času se každý z vás doma zastaví a uvědomí si, že již není spokojený se vzhledem interiéru. Možná i vy právě teď řešíte podobný problém. Pokud toužíte po změně, nemusíte hned utrácet nekřesťanské peníze za nový, modernější nábytek. Cestou ke štěstí může být i obyčejné vymalování stěn. Snažte se co možná nejširším obloukem vyhnout chladným a neutrálním odstínů, které na vás nepůsobí hřejivým dojmem a místo toho přivítejte přicházející jaro s živým odstínem, který vaše stěny dokonale rozzáří. Volbou číslo jedna bude možná trochu neobvyklá, ale přesto lákavá barva – zelenomodrá. Jste zklamaní? Nemáte důvod! Řeč je o barvě, která se na barevném spektru nachází někde mezi uklidňující zelenou a modrou, o které se přeci říká – modrá je dobrá. Dejte této barvě šanci a pusťte si jí domů!

Zelenomodrá a co se k ní hodí?

Jistě pro vás nebude žádným překvapení, že se zelenomodrá výborně snese se zelenou a modrou. Bodejť by ne, vždyť právě z těchto barev vychází! Bát se nemusíte ani kombinace s jemnou růžovou či teplou okrově žlutou barvou. Chybu neuděláte ani tehdy, zvolíte-li k tomuto odstínu barvu denimu, indiga a mátově zelené barvy.

Příjemně a přirozeně – to je váš cíl!

Podíváme-li se na barevnou paletu, zelenomodrý odstín balancuje někde mezi teplými a chladnými tóny. Nelekejte se, možná právě proto je tento odstín tak zajímavý a lákavý, netřeba se ho bát! Neutrální barvy jsou velmi oblíbené především pro svou snadnou kombinovatelnost. Nebraňte se proto šedobéžové barvě, ve které se místy prolne nádech růžového či cínového odstínu.

Dejte na svůj vkus!

Popularita barev je jako na houpačce. Zatímco jeden den je jasným favoritem zelená, druhý den jí střídá modrá a takhle je to neustále dokola. Barvy se mění podle nejrůznějších faktorů, ovšem pozor – nemusíte se jimi nutně řídit. Zkrátka si do svého interiéru volte takové odstíny, jež vám jsou příjemné a vzbuzují ve vás líbivé pocity.