3

Vytvořte si doma ideální prostředí pomocí čističek vzduchu

Žijete v lokalitě se zhoršeným ovzduším? Obtěžuje vás nadměrná prašnost nebo jsou děti astmatici či alergici? Řešením může být pořízení čističky vzduchu.  Čističky jsou výborným a velice vhodným pomocníkem při tlumení příznaků alergie a při boji s dýchacími obtížemi. Škodliviny jsou účinně zachytávány na filtrech nebo deskách a nežádoucí částečky, viry nebo bakterie jsou odstraněny.  Provoz čističek vzduchu je energeticky nenáročný a pořizovací cena je závislá na požadovaném provedení, výkonu a účinnosti zařízení.

Čistý vzduch rychle a snadno

Zdravé prostředí je určitě jedním se základních aspektů utvářející spokojený domov a kvalitní bydlení. Čističky vzduchu se prodávají ve více provedeních. Jedním z nich může být čistička s ionizátorem. Zařízení využívá iontový vítr, který je způsoben koronnovým výbojem. Principem je změna elektrického náboje na (ionizace)záporný náboj nežádoucích částic a jejich zachycování na vhodné kovové destičce. Způsob čištění je vysoce účinný a následná údržba čističky jednoduchá. Další variantou je čistička vzduchu založená na technologii HEPA. Zařízení je vhodné pro zachytávání pylů, roztočů, chlupů a alergenům. Součástí vybrané čističky by měl být indikátor zanesení filtru a ventilátor. Důležitým kritériem při výběru vhodného typu je samozřejmě účinnost a výkon.

kominy

Žijete v blízkosti průmyslové oblasti? Pak nad čističkou vzduchu neváhejte.

Pro vhodné prostředí je rovněž podstatná vlhkost, které by měla být v rozmezí 40-60 %. V tomto ohledu výborně poslouží zvlhčovače vzduchu. Na trhu jsou manuální zvlhčovače, které musíte obsluhovat a hlídat vlhkost v místnosti sami. Pohodlnější způsob, jak udržovat ideální vlhkost v domácnosti, je pořízení zvlhčovače s automatickou regulací. Neduste se doma, tato zařízení vám pomohou chránit zdraví sobě i své rodině.