Valentýn je téměř za dveřmi, a pokud patříte mezi ty, kteří jej slaví, můžete se nechat inspirovat naším článkem o valentýnských dekoracích. Díky tomu si váš byt vyzdobíte k naprosté dokonalosti a oslavit tak Valentýna, svátek lásky, tak jak se patří.

Po Valentýnu bývá většinou domov vyzdobený romantickými dárky, jako jsou kytky a dárečky, které dámy od pánů dostanou. Jenže co kdybyste si váš byt vyzdobili již před Valentýnem a Valentýna tak strávili doma – u dobrého jídla s dobrým pitím a hlavně v krásném, útulném a hlavně romantickém prostředí?

Květiny – řezané i sázené

Valentýn by měl být romantický a romantiku navozují hlavně květiny, ať už řezané, nebo živé. Co se řezaných květin týče, vybrat si můžete jakoukoli kytici složenou z jakýchkoli květin. Co se týče sázených, živých rostlin, pak volte raději kvetoucí, romantické květiny, jako jsou orchideje, fialky, růžičky, hyacinty či malé gerberky.

red-rose-320868_1280

Srdce, srdce a ještě jednou srdce

Ano, samozřejmě, že k Valentýnu patří srdce. Abyste nemuseli trávit večer u naprostého kýče, můžete si vytvořit originálnější srdce, například květinu ze srdcí z origami.

Origami

A popravdě řečeno, origami se hodí v jakékoli podobě. Tak například jsem jednou viděla, jak můj bratr na Valentýna vyrobil své přítelkyni květinu z origami. Byla nádherná, snad ještě krásnější než živá květina. Následně ji stačilo jen navonět parfémem a květina voněla stejně jako řezaná kytice.

origami-210043_1280