Dětská hřiště musí splňovat nejpřísnější bezpečnostní normy /

Dětská hřiště musí splňovat nejpřísnější bezpečnostní normy /

Moderní dětská hřiště Herold a Imprest jsou příkladnou ukázkou toho, jak vypadají bezpečné atrakce. Oproti mnoha konkurenčním produktům jsou totiž vyráběna s maximálním ohledem na děti. Jaké atrakce na dětská hřiště jsou vlastně pro děti bezpečné a jakým se raději vyhnout?

Ani pískoviště nemusí být zcela bezpečné

Klasikou, která nesmí chybět u žádného hřiště pro děti, je pískoviště. Na první pohled se dá říci, že zde nehrozí žádné bezpečnostní riziko. Podívejte se ale na zchátralá veřejná hřiště, kde jsou ohraničení pískovišť mnohdy plná trčících hřebíků, ze dřeva vylézají třísky, nemluvě o kvalitě písku.

I pískoviště se může stát relativně nebezpečnou atrakcí, o niž se dítě lehce poraní. V momentě, kdy se tak rozhodnete svým dětem postavit pískoviště na zahradě před domem, volte kvalitní materiály a produkty, kde takovéto riziko nehrozí.

Houpačka – na co si dát pozor při výběru houpačky na zahradu

Houpačky jsou další oblíbenou atrakcí. V jejich případě je otázka bezpečnosti ještě důležitější. Dbejte na to, aby byly dobře ukotvené a během hrátek tak dětem nehrozilo žádné riziko zranění. Dětská hřiště Herold a Imprest obsahují bezpečné houpačky, které mají problematiku ukotvení vyřešenou skutečně důkladně.

Trampolína pro děti jedině s ochrannou sítí

Zajistěte i vašim dětem zábavu /

Zajistěte i vašim dětem zábavu /

Moderní atrakcí dětských hřišť se v poslední době staly trampolíny. Děti na nich zažívají i trochu adrenalinu díky tomu, že při skákání dosahují i několikametrové výšky. Z hlediska bezpečnosti je u trampolíny mimořádně důležité, aby obsahovala ochrannou síť. Zejména tehdy, je-li určena pro menší děti. V tomto směru je vhodná trampolína Avyna, jež má hned několik bezpečnostních prvků.

Dětská hřiště slouží k zábavě. Poměrně často na nich ale dochází k více či méně drobným poraněním. Pokud se chystáte svým dětem pořídit hřiště na zahradu, snažte se pořídit takové atrakce, které budou nejen pěkně vypadat, ale výrobce bude moci garantovat i jejich bezpečnost.