abtrennung-per-abmauerung-badezimmer-toilette-wc

Toaleta v koupelně oddělená příčkou

Někteří považují toaletu jako součást koupelny za praktické řešení malé koupelny, pro jiné je zase myšlenka spojené koupelny s toaletou něčím nepředstavitelným až odpudivým. Praktičnost a úspora místa patří mezi největší plusy, zatím velkým mínusem se značí zápach a ztráta soukromí. Bohužel ne všichni si můžeme vybírat, některé staré zástavby či panelové byty jsou dispozičně řešeny tak, že nemůžeme probourat, nebo naopak udělat příčky. V případě toalety v koupelně je důležitá domluva, která by měla fungovat i v případě, že se jeden člen rodiny koupe a druhý potřebuje použít například umyvadlo či toaletu.

Rodiny s takto řešenou koupelnou fungují podle vzájemné dohody. Pokud vám jde o ztrátu soukromí, ale sdílet koupelnu s partnerem vám nevadí, vyřešit to může zídka oddělující vanu od toalety. Jestliže vás trápí spíše zápach, který může být pro někoho velmi citlivým a houževnatým tématem, vyřešit se dá jednoduše. Základem je správné odvětrávání, čímž zabráníme vzniku plísní. Existují také dražší způsoby, jak se zbavit nechtěného zápachu, například odvod pachu přímo ze záchodové mísy.

wc-im-modernen-bad

Koupelnová inspirace

Názory na toto téma jsou různé. Podle posledních průzkumůspolečnou toaletu s koupelnou asi 25 procent lidí, zbytek má separátní provedení koupelny a záchodu. Mnoho mladých rodin s dětmi je nešťastných ze spojené koupelny, ve které mají navíc pračku či sušák. V tomto případě je soukromí na toaletě nemyslitelné. Jestliže si právě vy můžete vybrat, jak vybudovat koupelnu, zvažte investici a velikost prostoru.