Znáte to také? Přijde výplata a vy hned musíte její značnou část utratit za složenky, poplatky, splátky… Za chvíli už nedočkavě vyhlížíte příští výplatní termín. Většina českých rodin a domácností skutečně takto žije. Ale je to skutečně nutné? Copak nelze finance lépe naplánovat? Podívejme se na problém společně – většinu výdajů představuje pro průměrného člověka určitě nájem. Placení nájmu je něco, na co jsme si zvykli a je pro nás stejně samozřejmé, jako déšť nebo spánek. Pořízení vlastního bytu nebo dokonce domu je pro mnoho lidí nedosažitelným snem. Co kdybychom vám ale řekli, že můžete mít rodinný dům za cenu průměrného českého nájmu?

37_cam03_V2_4_3Vhodné nastavení finančního programu vám umožní bydlet ve vlastním

Díky dobře sestavené a zvolené hypotéce můžete již zanedlouho obývat vlastní dům za cenu menší nebo stejnou, jako je nájem průměrného bytu. Měsíčně zaplatíte částku, kterou byste zaplatili domácímu tak jako tak, nebo dokonce ušetříte. Proč se tísnit v malém bytě, často s otravnými nebo hlučnými sousedy kolem, když můžete mít vlastní rodinný domů na klíč? Hypotéka na bydlení není nic, čeho byste se museli bát, ačkoliv řada lidí má z takového závazku iracionální strach. Jediným efektem takového přístupu je pak to, že celý život platí nájem cizímu člověku, který na nich bohatne.

Ekonomické stavby jsou levné a pomohou vám ušetřit i další výdaje

011_cam03_4_3Prohlédněte si katalogy stavebních firem a vyberte si některou z ekonomických staveb. V Česku jsme sice zvyklí tradičně spoléhat na domy z kamene, ale řadu výhod mají i dřevostavby, které v současnosti využívají řadu inovací. Dřevostavby se tradičně těší lepším izolačním vlastnostem a jsou tak ideálním typem ekonomické stavby. Nejen, že pořízením takového rodinného domu na klíč ušetříte oproti nájmu, ale úspor se dočkáte i v otázce pravidelných výdajů za energie. Pokročilé izolační řešení konstrukce, trvanlivost materiálu, kterou ocení i příští generace, nízkoenergetické podlahové topení, střecha s dlouholetou zárukou – to vše získáte spolu s dobře postavenou ekonomickou stavbou.

Bydlení je nejen místem, do kterého se vracíme po práci a ve kterém trávíme čas, je to také prostor, který sdílíme s našimi nejbližšími, ve kterém se rodí naše sny a který jednou můžeme odkázat svým potomkům. Bydlení nemá představovat zátěž, naopak se má stát vaším zázemím. Zamyslete se nad tím, jestli je vaše bydlení skutečně to, co od života chcete, a zda nemůže být lepší.

Foto: domy-drevostavby-na-klic.cz