O populárním robotickém vysavači toho bylo napsáno již mnoho, ale málokdo slyšel o novém pomocníkovi v oblasti úklidu a tím je robotický vytírač. A v čem vám může tento přístroj být nápomocný?

Robotický vytírač se dostane i na hůře dostupná místa

Robotický vytírač se dostane i na hůře dostupná místa

Robotický vytírač šetří čas i námahu

Stejně jako robotický vysavač vám i vytírač usnadní úklid vaší domácnosti. Jeho hlavní předností je to, že zcela nahrazuje běžný mop, se kterým je práce zdlouhavá a namáhavá a výsledek nikdy není tak dokonalý, jak bychom si přáli. S robotickým vysavačem však dokonale čisté podlahy můžeme dosáhnout hravě.
Před samotným vytíráním si přístroj vysaje uklízený prostor, na který následně nanese čisticí roztok. V závěru úklidu odsaje zbylé množství špinavé vody do nádobky, která je na přístroji umístěna. Zanechá po sobě vlhkou podlahu stejně jako mop, ale na rozdíl od něj nebude k úklidu potřebovat vaši pomoc.

Nespadne, ale vyčistí

S robotickým vytíračem nemusíte mít obavy, že by vám drahý přístroj spadl z vrchního patra, jelikož proti takovým nehodám je vytírač vybaven příslušnými senzory, které mu v tom zabrání. Mimo to má tzv. nárazníkové plochy, které zabrání střetu s nábytkem, aby nedošlo k jeho poškození.

Nemusíte se obávat, že by přístroj spadl ze schodů

Nemusíte se obávat, že by přístroj spadl ze schodů

Robotických vytíračů existuje mnoho druhů a vy byste měli vybírat podle velikosti plochy, kterou vytírač disponuje. Přístroj si poradí jak s dlažbou, tak linoleem a je tedy jen na vás, zda se budete nadále dřít s mopem nebo využijete pořízení tohoto přístroje, který práci udělá za vás. Pracuje tiše a zcela bez vaší pomoci. Stačí jej zapnout a po dokončení úklidu vyprázdnit nádobku se špinavou vodou. O vše ostatní se robotický vytírač už postará sám.