zeleň patří do mnohých interiérů

zeleň patří do mnohých interiérů

Říká se, že zelená barva působí zklidňujícím dojmem. Nikoho tedy nemůže překvapit, že se s tímto zázrakem přírody počítá i v našich domácnostech a to jak v interiérových, tak i exteriérových prostorách. Asi bychom nenašli bydlení, kde by nebyly alespoň poskromnu zastoupeny nejrůznější pokojové rostliny. A protože představivosti a kreativitě se meze nekladou, záleží jen na vás, jak tuto myšlenku zrealizujete. Možností je opravdu celá řada.

Pokud patříte mezi náruživé pěstitele, může to u vás doma vypadat tak, že květiny jsou takřka všude, na každém okenním parapetu, v každém volném koutku jakékoliv místnosti. Určitě by se to však ani v tomto ohledu nemělo nikterak přehánět. Pokud rádi zkoušíte zcela nové věci a chcete se odlišit od stereotypních bytových prostorů ostatních sousedů, můžete jít však mnohem dále! Co třeba vyzkoušet něco, co se nevidí všude kolem. Inspirovat se můžete například na našem webu, kde níže přikládáme několik fotografií zajímavých realizací.

Velký boom zažívají tzv. Zelené stěny

zelené stěny nemusí být příliš husté

zelené stěny nemusí být příliš husté

Ten, kdo si v oblasti flory nedá říct ani v trendech bydlení si již určitě všiml, že se stále zvyšuje rozšíření tzv. Zelených stěn, které se stávají stále oblíbenějším prvkem moderních interiérových i exteriérových prostorů. Tuto stěnu si lze představit jednoduše, je to stěna, která je celá tvořena vhodnými rostlinami. Ty mohou být podle celkové představy buď klasické, nebo i převislé. Je zřejmé, že taková stěna musí být speciálně upravena. Měla by být zajištěna adekvátní hydroizolace. Samozřejmostí je zabudování kontejnerů na hlínu, kam se potom rostliny nasadí. Bude se jednat v podstatě o speciální systém! Místnosti, kde jsou stěny umístěny, musí být také vhodně odvětrávané, nesmí se v nich zadržovat vlhko.

se zelení se počítá i venku

se zelení se počítá i venku

Mnohem jednodušší bude, pokud byste se rozhodli Zelenou stěnu vybudovat ve venkovních částech bydlení, například na dvorku. V obou případech však doporučujeme, abyste vše konzultovali s architekty, kteří budou spolupracovat se zahradníky. Společnými silami bude potom realizace mnohem snadnější a vy si budete doma připadat doslova jako v ráji!