Koberce jsou jednou z neodmyslitelných součástí drtivé většiny domácností. Samozřejmě ne každý ho Koberecdoma má, ale ve většině případů byste se s ním setkali. Proč si ho do svých domů vlastně pořizujeme? Koberec představuje moderní módní doplněk, jehož výběr se stále rozšiřuje a nabízí vám tak opravdu širokou škálu barev i vzorů. Kromě toho nad jeho pořízením většina lidí uvažuje především proto, aby jim doma bylo teplo od nohou. Navíc mají tu úžasnou moc, že dokážou proměnit úplně každý interiér. Ještě než vezmete obchody útokem, zamyslete se nad otázkou, jaký druh koberce vlastně chcete. Máte totiž dvě možnosti: Buďto můžete dát přednost celoplošné variantě, jež v posledních letech zažívá neuvěřitelný boom, nebo se nechat strhnout aktuálními trendy v podobě kusových koberců. Ať tak či onak, rozhodnutí vždy bude správné, protože obě možnosti mají své kladné stránky. Proč? Oba typy krytin jsou totiž v módě!

Koberec a jeho pozitivní vlastnosti

Pohráváte si s myšlenkou, jestli mají koberce nějaké pozitivní vlastnosti? Pak nemusíte dlouho přemýšlet. Mají. Výčet celého seznamu by byl hrozně dlouhý, připomeneme si proto nejčastější kladné vlastnosti. Všichni určitě moc dobře víte, že koberec snižuje hlučnost. To oceníte především ve chvíli, kdy bydlíte v paneláku a lidé bydlící nad vámi budou mít koberec. Zároveň dokáže změnit vzhled každé místnosti, zahřívá vás od podlahy a vy tak doma můžete chodit bez přezůvek – prostě jen tak na boso. Existují i koberce vhodné do bytu s alergiky a pořídit si můžete i takové kousky, které jsou velice příjemné na dotek.

Móda fandí decentním vzorům

Koberce si můžete do sytosti vybírat mezi nejrůznějšími odstíny, motivy a vzory. Víte ale, co jeKoberec momentálně v kurzu? Chybu rozhodně neuděláte, vyberete-li si koberec s decentními vzory a nenápadnými barvami. Nejideálnější jsou i jednobarevné varianty. A vůbec nezáleží na tom, zda koberec pořizujete do ložnice, obýváku či dětského pokoje. A rozhodnete-li se pro koberec typu dlouhý vlas zdobený kovovým leskem, věřte, že rozhodně zabodujete!

Uzlíky dělající kvalitu

Stejně jako se mění barvy, motivy i vzory, mění se i materiály. Nyní na plné čáře vede bavlna, viskóza a v neposlední řadě i syntetická vlákna. V tomto případě ale platí jiné pravidlo: Spíše než na vzhled se zaměřte na jednoduchou údržbu. Umělé koberce v otázce čištění jasně vyhrávají nad koberci přírodními. Samozřejmě od materiálu a kvality koberce se odvíjí cena. Zda je koberec kvalitní proto poznáte nejen podle ceny za jeden metr čtvereční, ale i podle počtu uzlíků. Máte-li tu možnost, nechte si koberec zvážit. Proč? Díky tomu tak poznáte, zda tento koberec patří mezi kvalitní, či nikoli. Velice kvalitní a ručně vázané koberce totiž mohou vážit až šest kilo.