Malá koupelnaKdybyste se podívali na půdorysy novostaveb, možná byste byli nemile překvapeni, že koupelnám je z většiny případů věnováno maximálně 4 až 5 metrů čtverečních. Zlé jazyky by si neodpustily poznámku, že je to skoro dvojnásobek prostoru, než kolik nám nabízely umakartové panelákové koupelny. To je sice pravda, ale i tak se při zařizování této místnosti budete muset hodně otáčet, abyste sem vměstnali všechno, co v koupelně mít chcete nebo jednoduše potřebujete. Vana, sprcha, umyvadlo, toaleta, pračka a nezbytné úložné prostory. Tohle všechno se sem musí vejít, proto je třeba volit správný nábytek a koupelnové vybavení, se kterým to nebude problém. Nebojte se, výrobci koupelnového vybavení počítají i s malými koupelnami. Proto vám neustále nabízí nové a nové vymoženosti, díky kterým je zařizování malých koupelen doslova hračka.

Vana do koupelny zkrátka patří

Vanu můžete vybírat z celkem osmnácti různých rozměrů. Přičemž ten úplně nejmenší – 160×70 cm – je ideální volbou právě do malých koupelen. Nenechte se zmást malými rozměry! Ačkoli z vnější stránky pohledu patří mezi ty úplně nejmenší, díky speciálnímu vnitřnímu tvarování nabízí uvnitř vany dostatek prostoru i pro dospělého člověka.

Zamilujete si ji nejen vy, ale i vaši sousedé

Pračky, které se plní vrchem, vznikly z jednoho prostého důvodu: Aby se i do malých koupelen dala pračka umístit. V dnešní době jsou sice vytlačovány předem plněnými pračkami, i tak se mezi námi najdou tací, jež na tento typ nedají dopustit. Bydlíte-li v paneláku, jistě nejen vy, ale i vaši sousedé ocení nejtišší horem plněnou pračku, která je na současném trhu k dostání.

Dvojumyvadlo nejen do velkých koupelen!

Malá koupelnaMyslíte si, že se do vaší malé koupelny sotva vejde jedno umyvadlo? Pak věřte, že se mýlíte. A je to dobře. Existuje totiž speciální řešení, kdy díky pootočení mycích ploch dva lidé nestojí vedle sebe, a tak si nepřekáží. Proč? Jsou k sobě natočeni bokem, díky čemuž má každý dostatek prostoru.

Andělsky bílá je do malých prostorů ideální

Milujete dřevo? Pak na něj ale zapomeňte – do malých koupelen není příliš vhodné. Řešíte-li každičký centimetr, měli byste svou pozornost zaměřit na bílý nábytek, který působí nenápadným dojmem a ještě k tomu navozuje pocit dokonalé čistoty. O něco více užitečnější je bílý nábytek ve vysokém lesku.