ZelenáKaždému z nás se líbí jiné barvy. Někdo preferuje spíše pastelové odstíny, jiný nedá dopustit na nesmrtelnou klasiku v podobě bílé nebo černé a další miluje křiklavé barvy, které se dají jen těžko přehlédnout. Ačkoli jsme každý jiný a líbí se nám různé věci i různé barvy, zelenou má v oblibě většina lidí. Zelená je typická pro svou vlastnost uklidňovat. Mnozí si ji zamilovali, protože jim připomíná přírodu. Ať už máte zelenou barvu v lásce z jakéhokoli důvodu, určitě byste ji chtěli zaimponovat k vám domů. Ovšem i zelená má svá pravidla, podle kterých byste se měli řídit. Budete vědět , jaký odstín zelené se kam hodí, jestli je lepší olivově zelená nebo trávově zelená – zkrátka na konci tohoto článku už budete mít o všem jasno!

Zelená je IN

Zelená se stále více objevuje v moderních interiérech, kde se sází na živé odstíny této barvy. V rustikálně pojatých interiérech jsou nejčastěji používány olivové a spíše tmavší odstíny. Je dokázáno, že na zelenou si dokáže zvyknout většina lidí, mezi které patří i ti, kteří se širokým obloukem vyhýbají pestřejším barvámnapříklad červené.

Málo nebo moc?

Věci, které jsou trvanlivějšího charakteru a jejichž pořízení bylo finančně náročnější, by měly být spíše v neutrálních a nenucených odstínech. Naopak doplňky mohou být odvážné, pestré a křiklavé. Berte to jako nepsané pravidlo. Co si pod tím tedy představit? Objemnější věcijako například pohovku či kuchyňskou linku – si pořizujte v neutrálních barváchhnědé, šedé nebo bílé. Chcete-li pustit uzdu své fantazii, zamiřte do vod poutavějších barev a použijte je na méně nápadné doplňkypolštářky, vzory, květináče, záclony. Zelená se výborně hodí i na koberec či čalounění. 

Nedejte na první okouzlení

Možná jste se při procházení obchodem doslova zamilovali do úžasné zelené kuchyňské linky a ihned jste zatoužili mít jí doma. Nenechte se okouzlit prvním dojmem. Nákup kuchyňské linky je investice na mnoho let a vám by se toto unáhlené rozhodnutí rozhodně nemuselo vyplatit. Co když vás zelená varianta po čase omrzí? Pokud i přesto toužíte po změně, využijte možnosti samolepekvypadají úžasně a v případě omrzení se dají nahradit novou, zajímavější variantou.

Zelená barva – kam s ní?

Zelená se nejvíce používá v místnostech, které jsou určené k odpočinku. Není to ale pravidlem a zelenou si můžete pořídit kam se vám zachce – do kuchyně, obývacího pokoje, dětského pokojíčku i do koupelny. Ať už ji zaimponujete kamkoli, všude se vám bude líbit. Chce to jen zvolit ten správný odstín a rozmyslet si, zda chcete vymalovat celou místnost, nebo jen jednu stěnu. To už ale záleží opravdu jen na vás.