Zdroj: www.freeimages.com

Zdroj: www.freeimages.com

Většina z nás si pamatuje doby, kdy ve skoro všechny podlahy v domě zdobily koberce. V posledních letech však přišly do módy parkety a koberce už skoro nejsou k vidění. Čím je to způsobeno, jsou snad koberce přežitek nebo jsou natolik nepraktické?

Když jsme byli malí, mívali jsme v pokojíčku koberec, který byl i v obýváku, na chodbě a vlastně i na záchodě. Jedinou místností, kde koberec nebýval nikdy je kuchyň. Připadá vám, že jsem zapomněla na koupelnu? Nezapomněla, protože i do koupelny se dávaly malé koberečky namísto rohožek.

Dnes se již koberce skoro nevidí. Jediná místnost, kam se dávají, bývá dětský pokojíček. Proč tomu tak je? Vždyť koberce jsou praktické, příjemně se po nich chodí a izolují zemi. Jedinou nepraktickou stránkou koberce je, že se musí vysávat a sem tam čistit, ale parkety se taky musí zametat a umývat.

Proč se tedy koberce v dnešní době nenosí? Jediným důvodem je design a trendy. Bohužel představa, že koberce nejsou trendy a dávno vyšly z módy, je mylná. Stačí si vybrat barvu, materiál či vzor a koberec sladit s prvky v pokoji. Hlavně s ostatními tkaninami v místnosti. Navíc, jak již bylo řečeno, jsou koberce velmi praktické a trh je přesycen jejich různými variantami, takže si stačí pouze vybrat.