ČervenáČervená představuje jednu z nejoblíbenějších barev. Zároveň patří mezi ty podstatně výraznější a také se řadí do kategorie „neslušivek“, jelikož ne vždy se do interiéru hodí. Možná i vám červená barva imponuje, řadí se mezi vaše „nej“ a chcete, aby byla součástí vašeho bydlení. Zaimponovat červenou do interiéru není zrovna lehký úkol. Jelikož je tato barva považována za velice energickou, smyslnou, vášnivou, ale v mnoha případech i agresivní, je třeba pečlivě zvážit, kam si tuto barvu pustíte a kde před ní raději zavřete dveře.

Červená je výrazná – proto s ní zacházejte opatrně

V dnešní době trendům vládnou spíše přírodní barvy, které lidi tolik nestraší, jako ty více pestřejší, mezi něž patří i červená. Stále více lidí si své domy či byty „vybarvuje“ do odstínů béžové či kávové, jelikož jsou příjemné a příliš nevýrazné. Vzhledem k výraznosti, kterou se červená barva vyznačuje, si s ní nemůžete vymalovat celou místnostpůsobilo by to až moc agresivně. Nepsaným pravidlem, na které byste měli brát zřetel, je „čím méně, tím lépe“. Ani pořízení nábytku v pouze červených odstínech by nemuselo být tím nejideálnějším řešením. Červenou byste měli použít jako barvu doplňkovou. Držte se při zemi a pořiďte si kobereček, jeden či dva kusy nábytku nebo i tapetu na jednu zeď v červené a věřte, že to bude „tak akorát„.

Ložnice

Po stránce fyziologického působení červené barvy je třeba myslet na to, že pokud si do ložnice zvolíte příliš jasný až křiklavý odstín, rozhodně se nevyspíte. Ptáte-li se, zda se červená vůbec do ložnice hodí, zní odpověď ANO ale pouze v jemných odstínech. Červená barva spouští pocity jemnosti, intimnosti a lásky.

Jídelna

Chcete-li si oživit domov, s červenou se vám to rozhodně povede. Ovšem, nepřežeňte to. Je dokázáno, že delší pobyt v místnosti, kde vládne červená, člověka sice povzbudí k větším aktivitám, ale zároveň ho také rychleji unaví. Co se týče jídelny, tohle pravidlo zde neplatí. Proto se nemusíte bát a klidně si červenou do jídelny či kuchyně zaimponujte. Tato barva vám automaticky vyvolá chuť k jídlu.

Nyní již máte jasno v otázce, kam se červená hodí a v jaké míře. Je vám jasné, že s touto barvou musíte zacházet opatrně a příliš to s ní nepřehánět. Červená je krásná a výrazná, mnoho lidí jí má v oblibě právě díky smyslnosti, kterou vyzařuje. Nedržet se ale při zemi a vybarvovat zdi hlava nehlava se vám ale s touto barvou nemusí vždycky vyplatit.