Všem je nám jasné, že zima se již blíží, ale málo kdo si uvědomuje, že dřív, než přijde zima, dostaví se k nám advent. Neuplynou ani dva týdny a už budeme zapalovat první svíčku na adventním věnci. Ale počkat! Máte vůbec adventní věnec? Víte, jaký si letos vyrobíte? Že ne? Tak se nechte inspirovat.

Každý rok si s přicházejícími Vánocemi snažíme vyzdobit náš byteček v zimním a vánočním duchu. Vánoce jsou dokonce nejvíce vyzdobovanou příležitostí v roce. I ti, co si běžně domov nezdobí, si v zimě nějakou tu vločku na okno přilepí.

Pravděpodobně nejdůležitější adventní ozdobou a dekorací je však adventní věnec, který by neměl chybět v žádné domácnosti. Vždyť zapálit si večer svíčku, sejít se u ní s přítelem či celou rodinou, povídat si a vdechovat vůni čerstvého jehličí, zní naprosto báječně, ne?

Adventsgesteck

Jaký věnec vyrobit?

V první řadě si samozřejmě musíte vybrat, jaký styl věnce zvolíte. Buď můžete jet ve své každoroční klasice, nebo zvolit něco nového. Věnec a materiály byste měli volit v několika krocích.

Krok 1 – Jaké máte preference?

V první řadě byste si měli vybrat to, co máte rádi. Otázka tedy jest, líbí se vám více přírodniny, nebo umělé ozdoby, či něco speciálního?

Pokud máte rádi přírodniny, pak můžete zajít do parku nebo do lesa a nařezat si trochu jehličnatých větviček (jedlička vydrží nejdéle), břečťanu, ptačího zobu, šípku, atd.

Speciálnější a méně tradiční věnce jsou vyrobené z bambulí, ozdob na stromečky (například baněk), stužek nebo sušeného ovoce.

Krok 2 – Slaďte s interiérem

A samozřejmě nezapomeňte věnec sladit s rázem interiéru.