wohnen-bohemian-style-05-wandteppich

Nasajte atmosféru východu ve vaší pracovně

Výroba nástěnných tkaných koberců – gobelínů patří k velmi starým uměleckým řemeslům. Koberce byly dlouhou dobu velmi pečlivě tkány převážně z ovčí vlny. Dnes se také používají moderní technologie, kdy výroba spočívá v použití počítače, scanneru a tkacích strojů. Interiér určitě ozdobí i tapisérie. Ta se liší od gobelínu v technice a postupech při výrobě. Nechte proniknout toto staré umění i k vám domů a ozvláštněte si obývací pokoj nebo pracovnu.

Koberec na zdi

Gobelíny patří k dražším dekoracím, ale vše vám vynahradí svou unikátností. Gobelín si můžete pořídit v různých podobách. Příkladem jsou velmi vydařené reprodukce uměleckých děl. Na stěně vám tak může viset Monet, Goya, Alfons Mucha, Renoir nebo Van Gogh. Pokud jste příznivcem spíše vyobrazení měst, hradů či přístavů, pak vás jistě potěší gobelín s motivem Antverp, San Marca nebo Heidelbergu.  Výjimkou nejsou ani egyptské vzory nebo motivy zahrad a krásných zátiší. Na stěnu můžete zavěsit i gobelín s vesmírem, zeměkoulí nebo starými mapami. Mezi gobelíny najdete i náboženská vyobrazení a samozřejmě nesmí chybět květiny. Péče o koberce není nijak náročná. Postačí vám vysavač nebo vlhká utěrka.

04082009-sofa-mit-marokkanischem-wandteppich-1

Pověsit si můžete oblíbené motivy i barevné kombinace

Gobelíny nepatří pouze na zeď. Můžete si zakoupit různé polštářky, potahové látky, ubrusy, předložky nebo dokonce i kabelky. Zkuste něco netradičního v moderních interiérech a kochejte se starým uměním našich předků.