O benefitech saunování v infrakabinách už slyšel nebo četl zřejmě každý. Obecně známé informace o jejich určení především pro ty, kteří z jakéhokoliv důvodu nesnášejí vysoké teploty klasických saun. Také jejich vliv na spalování kalorií a výhoda téměř okamžité možnosti použití oproti klasické sauně jsou také známými argumenty.

finska-sauna

Existují ovšem i další méně známá fakta, díky nimž byste i vy mohli zahořet pro tento způsob domácí relaxace a péče o svou kondici. Mít vlastní soukromou infrasaunu, jejíž paprsky prohřívají tělo skutečně do hloubky, se rozhodně vyplatí. Například proto, že by vám mohla efektivně pomoci v boji s každoroční chřipkovou epidemií. Díky infrasauně můžete onemocnění nejen přecházet, ale – v případě, že už se vás nějaký ten bacil chytil – také s ním lépe a rychleji zatočit. Oproti klasickému saunování, které se při nemoci rozhodně nedoporučuje. Infrazáření dokonce podle odborníků viry a bakterie likviduje, navíc brání jejich dalšímu rozmnožování.

finska-sauna2

Dalším zajímavým přínosem je pozitivní vliv infrakabiny na redukci hmotnosti. Nejde pouze o to, že při této proceduře vypotíte méně tekutin a odbouráte více tuku než ve finské sauně: k hubnutí samozřejmě patří intenzivní pohyb, který zatěžuje svaly a šlachy, a právě pro jejich regeneraci jsou infrasauny doslova stvořeny.

infrasauna2

Zatím to sice ještě moc nevypadá, ale ani se nenadějeme, a bude se o slovo opět hlásit jaro. Tohle období je přímo ideální k očistě organizmu, jehož detoxu pobyt v infrasauně výrazně napomáhá. Pot totiž účinně vyplavuje toxiny z těla, stačí absolvovat jednou až dvakrát týdně proceduru při teplotě 60° C. Kromě energie a zdraví se účinky projeví i na pleti, která si v zimě rozhodně užila svoje.

infrasauna-marimex-popular-3001-l-img-11105535-fd-2

Naprosto skvělým benefitem domácí infrasauny je, že ji může využívat celá rodina. Kabina se díky svým kompaktním rozměrům a pěknému designu, vycházejícímu z použití dřeva a zvyšujícího se podílu skla, vejde vlastně kamkoliv v domě či dokonce i do panelového bytu. Nejmenším modelům stačí k instalaci pouhých 1,4 m2. Nezanedbatelným kladem je rovněž levný provoz: kvalitní zářiče „naběhnou“ v podstatě okamžitě, hodina v infrakabině pak vyjde na pakatel a to vše v pohodlí domova.

infrasauna-marimex-trendy-2001-m-img-11105549-fd-2