Úkolem každé ložnice je zajistit vám ten nejlepší komfort a pocit bezpečí i útulnosti. Právě ložnice je místem, kam utíkáte za ničím nerušeným klidem, odpočinkem, relaxací i získáním nové energie. Ačkoli platí, že byste si tento prostor měli zařídit dle vašeho vkusu a nejlepšího uvážení, i tak existují jistá pravidla, která by každá ložnice měla splňovat – a to především s ohledem na základní vybavení. Možná si říkáte, že vaší ložnici absolutně nic nechybí a že je doslova perfektní. Po přečtení dnešního článku možná budete (ne)mile překvapeni, že tomu ve skutečnosti vlastně není…

bedroom-670249_1920

Postel

Základem každé ložnice je postel, která představuje dominantu tohoto interiéru. Nemít v ložnici pohodlnou postel by byla obrovská chyba. Ovšem pozor – jen vybrat kvalitní lůžko nestačí, je potřeba jej i dobře umístit. Postel by proto měla zaujímat takové místo, které nebude proti dveřím a nebude stát přímo pod oknem.

Koberec

Jistě nám dáte za pravdu, že není nic nepříjemnějšího, nežli po ránu vstát a z teplého pelechu se nohama postavit na studenou zem. Brrr! Pakliže tedy nechcete mít v ložnici celoplošný koberec, pak si alespoň před postel položte kusovou variantu, díky které nebude vaše tělo po ránu zažívat takový teplotní šok.

Osvětlení

V ložnici by v žádném případě nemělo chybět centrální osvětlení. To můžete využít ve chvílích, kdy si například budete číst nebo brouzdat na internetu. K tomuto osvětlení je ale zapotřebí přidat ještě osvětlení doplňkové, které využijete při sledování televize nebo lenošení jako příjemnou kulisu.

Květiny

O květinách je známo, že v interiéru plní nejen funkci dekorační, ale i praktickou. Kromě toho, že daný prostor příjemně zútulní, navíc zvlhčují vzduch a tím prospívají vašemu spánku. Není proto na škodu mít v ložnici alespoň jednu živou rostlinu.

Obrázek: pixabay.com