Je libo spát třeba ve slámě?

Většina lidí zastává názor, že do postele chodí jen spát a ložnímu prádlu nevěnuje dostatek pozornosti. Mnoho z nás si jistě vybaví pruhované duchny u babiček či prababiček, které nebyly vyvoněné aviváží, ale leckdy byly cítit trochu zatuchlinou, a jak se nám všem v nich krásně usínalo. Kdo říká, že na povlečení nezáleží, ten se plete. Vždyť se podívejte na malé děti. Jak krásně se jim usíná v povlečení s medvídky nebo s Makovou panenkou. Tak proč si některé návyky nepřenést do dospělosti? Můžete spát třeba v okvětních plátcích růže nebo na slámě. Někomu se třeba zalíbí egyptská hrobka. Nemusíte nutně usínat v nudných proužcích. Na výběr máte z nekonečného množství fotopotisků i klasických vzorů.

Spousta vzorů i materiálů

Dnes se na trhu objevují stále nové a nové materiály povlečení, u nichž se výrobci zejména snaží usnadnit práci hospodyním. V dřívějších dobách se povlečení škrobilo, a aby vypadalo co k čemu, tak s tím člověk strávil spoustu času i práce. Dnes si můžete vybrat povlečení téměř bezúdržbové. Každé povlečení sice potřebuje pravidelnou péči, ale některé materiály nevyžadují žehlení a vám tím usnadní práci i ušetří čas, který můžete využít úplně jinak. Mezi moderní tkaniny patří bavlněný satén, který v létě příjemně chladí a v zimě naopak zahřeje. Už dávno se odstoupilo od škrábavého krepu nebo směsí syntetických vláken. Zelenou má bio bavlna, hedvábí a bambusová složka.

Dnes už si z nepřeberných vzorů a materiálů vybere opravdu každý

Každému vyhovuje něco jiného. Tisíc lidí, tisíc chutí. To platí jak v jídle, tak v ložním prádle. Nicméně i přesto můžete vybírat moderní fotopotisky, nekonečné varianty s květinami, přírodní motivy, známá hesla a motta nebo třeba vsadit na elegantní jednobarevný tón pro dokonalou souhru vaší ložnice.