deutsche journalisten dienste Bild: 30379

Zajímejte se o svou matraci, z čeho je vyrobena a kolik nabízí zón

Ke zdravému spánku a načerpání energie do nového dne nestačí mít pouze postel, ale především kvalitní matrace. Pokud vstáváte unavení a máte pocit, že jste celí rozlámaní, může být zádrhel právě v matraci, na které spíte. Nešetřete na matracích a dopřejte si sladký spánek a dostatečný odpočinek. Cena není nejnižší, ale investovat do matrací se vyplatí, vždyť je to investice do vašeho zdraví!

Výběr vhodné matrace je důležitý

Vybírat můžete z mnoha druhů matrací. Každému vyhovuje jiný typ, což je dáno tělesnou váhou, výškou a stavbou těla. I na manželskou postel je lepší zakoupit dvě matrace vzhledem k individuálním požadavkům.  Latexové matrace, jejichž základem je míza z kaučukovníku, jsou pružné, vzdušné a tvarově stálé. Pěnové matrace jsou charakteristické svou elasticitou a dobrou podporou pro páteř. Pružinové matrace jsou klasické matrace, které všichni dobře znáte. Vhodné použití těchto matrací je na nepolohovacích roštech. Matrace vyrobené z polyuretanové pěny můžete zakoupit v různých stupních tvrdosti. Jejich výhodami je nenáročná údržba a cena. Velikost matrací si můžete zvolit sami. Výrobci se přizpůsobují potřebám zákazníků a vy byste tak neměli mít problém sehnat téměř jakýkoliv požadovaný rozměr. Snímatelný povrch je dnes už neodmyslitelnou součástí matrací.

gute-matratze

Dlouho jste se pořádně nevyspali? Vyměňte matraci!

Aby vaše pohodlí bylo dokonalé je potřeba zvolit vyhovující rošt. Na výběr máte z lamelových a laťkových roštů či pevných desek. Volit také můžete, zda rošt bude pohyblivý či nikoliv. Mezi lamelové rošty patří motorový rošt, jehož princip spočívá v ovládání a polohování pomocí ovladače. Oceníte rovněž jeho bezhlučnost a ortopedické vlastnosti. Tyto rošty jsou ideální volbou pro seniory. Při nákupu matrace volte mezi hlavními faktory jako je kvalita, výrobce, délka záruky a pokud to půjde, alespoň půl hodiny na matraci poležte.