Každá věc ve vaší domácnosti má svou životnost – ať už se jedná o sedací soupravu, kuchyňský mixér nebo matraci. Pokud se k daným věcem chováte správně, můžete jejich životnost výrazně prodloužit – a na životnost vašich matrací se blíže podíváme v dnešním článku. Pořízení nové matrace není vždy nejlevnější záležitostí a rozhodně se nejedná o investici na jednu sezonu. Pokud jste si koupili matrace i za několik tisíc korun, pak vás jistě bude zajímat, jak tomuto výrobku zajistit co možná nejdelší životnost, aby vám plnohodnotně sloužila několik let. V následujících řádcích naleznete hned několik praktických tipů, díky kterým se dá životnost matrace prodloužit – tak si je určitě nenechte ujít!

woman-801990_1920

Nekupujte matraci bez potahu

Jednou z nejdůležitějších součástí matrace je praktický snímatelný potah. V současné době se dá pořídit přímo s matrací, pokud ale máte matrace starší, pak se nemusíte bát – potahy se dají volně dokoupit. Pro prodloužení životnosti je potah velmi důležitý, neboť dokáže zadržet pot, roztoče i jejich výtrusy, aby se nedostaly do matrace. Pokud jste si koupili drahou matraci, pak byste měli vědět, že ty současné jsou náročné na údržbu, a proto by vám potah rozhodně chybět neměl.

Praktické chrániče matrace

Kdo nechce investovat do potahu na matraci, může se spolehnout na tzv. chrániče matrace, které mohou mít mnoho podob a provedení. Některé chrániče dokážou zadržet vodu, jiné se pyšní antibakteriálním povrchem, další jsou hřejivé – zkrátka je z čeho vybírat.

Matrace na matraci

Životnost matrace můžete prodloužit i tak, že na ní položíte tzv. topper. Pod tímto slůvkem se ukrývá další matrace, která má zpravidla velmi malou tloušťku dosahující jen několika centimetrů. Díky této svrchní matraci se příjemně rozloží váha člověka, který na ní spí a navíc topper dokáže zachytit odpadní látky, které během spánku přirozeně produkujeme – to znamená, že spodní matrace zůstane pi hygienické stránce nedotknutá.

Obrázek: pixabay.com