Tapete

Vybírejte, kombinujte, tapetujte!

Zdají se vám jednobarevné stěny příliš strohé a neútulné? Zkuste tapety! Říkáte si, že doba tapet je dávno minulostí? Omyl, tapety jsou opět v módě a vy si díky nim vyzdobíte pokoje dle libosti. Trendem je použití tapet jen v určité části místnosti s efektem barevného kontrastu. Bílé stěny snesou jakoukoli kombinaci barev, ale i ostatní malby můžete doplnit zajímavými dekory. Poddejte se kouzlu tapet, které váš interiér zvýrazní a dodají mu pořádný šmrnc.

Tapetování je tak snadné

Na trhu je k dostání mnoho druhů tapet v různých barevných variacích a dekorech. Vybírat můžete z dětských motivů, romantických vzorů květin, ornamentů, proužků nebo třeba nápisů. Tapety můžete zakoupit klasické papírové, vinylové, vliesové, designové nebo tapety do koupelen a přetíratelné tapety. Až najdete tu pravou tapetu pro vás, následuje tapetování. Postup je snadný a zvládne ho opravdu každý. Omítky musí být očištěné, suché a nejlépe bez starých tapet. Pokud budete tapetovat kolem zásuvek, nezapomeňte odpojit elektrický proud. Tapety si rozdělte na jednotlivé pruhy a potřete rovnoměrně lepidlem. Po důkladném nasáknutí lepidla, naneste tapetu na zeď a uhlaďte od středu k okrajům, aby nevznikaly nevzhledné bubliny. Poté odstraňte přebývající části tapety. Mnohem jednodušším způsobem se lepí vliesové tapety. Lepidlo pro ně určené rozmíchátepoměru uvedeném na obalu a nanášíte jej přímo na stěnu. Tapety se prodávají v pruzích, vy pouze zastřiháváte délku. Jednotlivé pruhy lepíte na stěnu a přejíždíte přítlačným válečkem. A to je opravdu více než snadné!

410_saloks_und_sams_01

Tapeta na stěně se může stát zajímavou a výraznou dekorací místnosti

Moderní designové tapety zaujmou každou vaši návštěvu a váš domov oživí. Tapety můžete také po čase obměňovat. Vliesové tapety po sobě nenechávají zbytky na zdech a nemusíte je namáhavě seškrabávat. Tak na co čekáte? Pusťte se do tapetování!