Při vybavování interiérových prostorů bydlení nábytkem je rozhodně z čeho vybírat. Nikdo si nemůže stěžovat, že by si nepřišel na své. Zajímavou alternativou, nebo spíše doplňkem ke klasickému nábytku, jsou závěsné skříňky. Ty mohou najít své uplatnění nejen v koupelnách, ale klidně i v obýváku nebo dětském pokoji.

Jak postupovat při výběru závěsných skříněk?

Pokud i vy přemýšlíte o pořízení závěsných skříněk, jistě si kladete otázku, jak správně při výběru postupovat? Není to nic složitého! V prvé řadě to chce zohlednit aktuální podobu místnosti, kam hodláte závěsné skříňky pořídit, jako celku. Je zřejmé, že na koupelnové závěsné skříňky budou kladeny jiné požadavky, než třeba na skříňky do obývacího pokoje.

Dolní-zásuvková-skříňka-Horace-bílá-bílý-lesk-300x300Všimnout byste si měli zejména ostatních, ať již účelových, tak i dekoračních prvků. Závěsné skříňky by měly být sladěny jak barvou, tak i celkovým stylem – i zde platí jednoduché pravidlo, že nic nesmí působit jakkoliv kontraproduktivně. Nezapomeňte vycházet také z velikosti prostorů.
A po jakých sáhnout materiálech? Je to víceméně subjektivní záležitost, záleží hodně na vašem vkusu. Obecně se můžete setkat se závěsnými skříňkami ze dřeva, z plastu, kovu, či jejich kombinacemi, velmi oblíbeným řešením jsou i skleněné prvky, které dodávají nádech komfortu a luxusu.

Koupelny, obýváky nebo dětské pokoje

Koupelnové závěsné skříňky jsou zřejmě nejrozšířenější variantou tohoto druhu nábytku – působí prakticky a zároveň designově. Nikdo vám však netvrdí, že musíte zůstat pouze tady.

Chcete-li oživit obývací pokoj, jsou skvělým námětem právě opět závěsné skříňky – správně zvolené závěsné skříňky do obýváku zaženou stín stereotypu.

Ani království nejmladších členů vaší rodiny nemusí představovat žádnou výjimku. K dispozici jsou také skříňky na zeď do dětského pokoje.